Aktualności

Widzew wygrał PGE Widzew Cup 2018!

Wielki finał turnieju rocznika 2007 z okazji stulecia odzyskania niepodległości rozegrany w Sercu Łodzi wygrał Widzew, który w rzutach karnych pokonał Siarkę Tarnobrzeg. Trzecie miejsce zajęła Elana Toruń.

Rozgrywki grupowe i pierwszą fazę pucharową rozegrano w bazie treningowej przy ul. Małachowskiego. Widzew z rocznika 2007 prowadzony przez trenera Dariusza Nawrockiego wystawił dwie drużyny. Pierwsza przez grupę przeszła jak burza – pokonała Mazovię Rawa Mazowiecka 4:0, Elanę Toruń 1:0 i KKS Kalisz 3:1. W półfinale po trudnym spotkaniu wygrała 1:0 z Barca Academy.

W grupie B druga drużyna Widzewa dwa mecze zremisowała po 1:1 – z Barca Academy i Odrą Opole, ale przegrała 0:2 z Siarką Tarnobrzeg. W tej grupie doszło do ciekawej sytuacji, bo Barca i Odra miała identyczny bilans punktów, bramek i bezpośredniego meczu. Trenerzy podjęli decyzję o rozegraniu dodatkowego meczu. W nim lepsi okazali się warszawianie.

W półfinałach Widzew I pokonał 1:0 Barca Academy, a Siarka wygrała 2:0 z Elaną. W meczach 5-8 Widzew II zwyciężył Mazovię 3:0, a Odra KKS 3:2.

W spotkaniu o piąte miejsce łodzianie zremisowali z Odrą 2:2, ale przegrali w rzutach karnych, a o siódme Mazowia, która też wygrała z KKS w rzutach karnych po wyniku 1:1.

Wielki finał i mecz o trzecie miejsce zostały rozegrane na stadionie Widzewa. Młodzi piłkarze mogli poczuć co ich czeka, kiedy przejdą wszystkie szczeble młodzieżowej kariery.

W meczu Widzewa z Siarką, pierwszy na prowadzenie wyszli piłkarze z Tarnobrzega – po rzucie rożnym głową trafiła Kacper Galek. Łodzianie odpowiedzieli błyskawicznie, a strzałem w okienko popisał się Krzysztof Supera. W drugiej połowie żadnej drużynie nie udało się pokonać bramkarza i doszło do rzutów karnych. W pierwszej serii w głównej roli byli bramkarze, którzy obronili strzały. W drugiej to strzelcy byli bezbłędni. W trzeciej Szymon Brzeziński pewnie kopnął do siatki, a jego kolega – Dawid Pietrzko obronił strzał i to Widzew wygrał turniej.

W meczu o trzecie miejsce walka była równie zacięta. Też skończyło się 1:1 i o wygranej zdecydowały rzut karne. Lepiej wykonywali ją młodzi zawodnicy Elany Toruń.

Kolejność turnieju: 1.Widzew I, 2.Siarka, 3.Elana, 4.Barca Academy, 5.Odra, 6.Widzew II, 7.Mazovia, 8.KKS.

Najlepszy bramkarz: Marcin Kościecha (Elana).

Najlepszy strzelec: Kacper Galek (Siarka)

Najlepszy piłkarz: Kuba Dryzner (Widzew)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela