Aktualności

XV turniej "Gwiazdy na Gwiazdkę". A wszystko zaczęło się od Widzewa…

Jak na jubileuszową imprezę przystało udało się zebrać rekordową sumę pieniędzy. W turnieju wystąpili byli piłkarze Widzewa: Mariusz Stępiński, Łukasz Masłowski, Marcin Krzywicki, Mateusz Cetnarski, Piotr Grzelczak, Adrian Budka i Jacek Magiera.

Tradycja łowickiej imprezy charytatywnej sięga 1999 roku. Wtedy Bogusław Bończak, obecny zastępca burmistrza miasta wpadł na pomysł organizacji turnieju. - Znałem się dobrze z Marcinem Zającem, piłkarzem Widzewa. A Marcin z Dzidosławem Żuberkiem, który grał w ŁKS i choć kibice tych klubów za sobą nie przepadają, to udało się zorganizować taką imprezę. I od razu chcieliśmy, by miała wymiar charytatywny. Odbyło się osiem edycji, ale potem jakoś się urwało - wspomina Bogusław Bończak. - W 2012 roku zgłosił się do mnie młody chłopak Krystian Cipiński i powiedział, że chciałby reaktywować turniej. Był bardzo ambitny, zachęciliśmy do pomocy Maćka Rybusa i dzięki jego pomocy już po raz 15. zorganizowaliśmy "Gwiazdy na Gwiazdkę".

Marcin Zając na jubileuszową edycję imprezy, którą pomagał zapoczątkować przyjechał, ale zmagania obserwował z trybun.

W 15. turnieju "Gwiazdy na Gwiazdkę" rywalizowały cztery drużyny: Raperzy i Przyjaciele, Reprezentacja Dziennikarzy, Ryba Team i drużyna PKO BP Sport. Walka była tak zacięta, że nawet polała się krew. Nie rywalizacja sportowa była jednak najważniejsza, choć jak zaznaczył Mariusz Stępiński, on zawsze wychodzi na boisko, by wygrywać. - Taka mentalność sportowca - podkreśla piłkarz Chievo Werona, który za pośrednictwem swojej fundacji "Pomagamy od serca" też organizuje mecze charytatywne. We wrześniu spotkanie odbyło się na stadionie Widzewa. - Każdy ma za sobą jakąś przeszłość, jedni lepszą, drudzy gorszą. Wiadomo, że piłkarze wiodą raczej dobre życie i mamy świadomość, że są ludzie w potrzebie. Potrafimy się dzielić i to jest fajne - mówił Stępiński.

Jego drużyna PKO BP Sport okazała się najlepsza, a były napastnik Widzewa z pięcioma golami został królem strzelców turnieju (dwa dla tego zespołu dołożył Masłowski). Trzy strzelił Krzywicki, jednego Grzelczak, a ich Ryba Team wywalczył drugie miejsce. Trzecią lokatę zajęli Raperzy (jeden gol Cetnarskiego), a czwartą Reprezentacja Dziennikarzy.

Andrzej Twarowski, komentator Canal Plus Sport, stwierdził: - To bardzo szlachetne, co robią piłkarze. Równie dobrze ten czas mogliby wykorzystać na odpoczynek, siedzenia na kanapie czy do wyjazdu na wakacje. Jak tylko mogę, to biorę udział w podobnych imprezach, wspieram też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy Szlachetną Paczkę. Znane osoby powinny uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach, by zachęcać innych do pomocy.

Kibice w hali w Łowiczu jakby słyszeli słowa dziennikarza i otworzyli kieszenie. W sumie z licytacji sportowych koszulek i sprzedaży cegiełek udało się uzbierać 73 468, 86 zł, a kolejne 20 tysięcy dołożył sponsor PKO BP. Najdrożej sprzedano koszulkę Jakuba Błaszczykowskiego - 3,6 tys. zł, widzewską wylicytowano za 700 zł.

Piętnastą edycję imprezy zorganizowano dla 4-letnich bliźniaków - Franka i Kuby Milczarków. Przyszli na świat w 25 tygodniu ciąży i ważyli około 900 gramów. W pierwszych dniach życia przeszli operację małych serduszek. Teraz walczą o samodzielność. Kuba cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, korowe uszkodzenie wzroku i padaczkę. Franek ma zdiagnozowany autyzm, zaburzenia sensoryczne i nadwrażliwość słuchową. Potrzebują finansowego wsparcia na rehabilitację i terapię.

Wyniki:

Ryba Team - Reprezentacja Dziennikarzy 1:2 (Urbański - Gołos, Furjan)

Raperzy i Przyjaciele - PKO Sport Team 1:3 (Chwastek - Stępiński 2, Masłowski)

Reprezentacja Dziennikarzy - Raperzy i Przyjaciele 0:3 (Steblecki, Wdowiak, raper Klasik)

Ryba Team - PKO Sport Team 2:2 (Grzelczak, Krzywicki - Wielgołaski, Masłowski)

PKO Sport Team - Reprezentacja Dziennikarzy 3:1 (Stępiński 3 - Furjan)

Ryba Team - Raperzy i Przyjaciele 4:1 (Krzywicki 2, Lewicki, Żewłakow - Cetnarski)

Tabela końcowa:

1. PKO Sport Team 7 pkt

2. Ryba Team 4 pkt

3. Raperzy i Przyjaciele 3 pkt

4. Reprezentacja Dziennikarzy 3 pkt

GALERIA Z TURNIEJU (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Niedziela na obozie w Opalenicy 23.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela