Wysokie zwycięstwo rezerw Widzewa

Druga drużyna Widzewa pokonała Piasta II Gliwice 5:3. Młodzi zawodnicy wywalczyli zwycięstwo, mimo że przegrywali już 1:3. Łodzianie odwrócili losy spotkania, zdobywając w 12 minut trzy bramki.

Początek meczu z rezerwami mistrzów polski nie zapowiadał sukcesu Widzewa II, który od 29. minuty przegrywał 0:1. Stracony gol podziałał jednak na gospodarzy mobilizująco i po 10 minutach było już 1:1. Z prawej strony boiska piłkę dorzucał Kamil Drążczyk, futbolówka trafiła pod nogi zawodnika testowanego, który odegrał ją do Jakuba Kmity. Młody widzewiak nie miał problemów, ze zdobyciem swojej pierwszej bramki w tym meczu. Radość z remisu nie trwała długo, bo po dwóch minutach goście skutecznie wykorzystali rzut karny, dzięki czemu schodzili na przerwę prowadząc 2:1.

Kiedy w drugiej części spotkania zawodnicy Piasta II podwyższyli prowadzenie, wydawało się, że to koniec emocji tego dnia. Widzewiacy wzięli się jednak ostro do pracy i z każdą minutą budowali przewagę na boisku. Determinacja przyniosła skutek, bo piłkarze Jakuba Grzeszczakowskiego w ciągu 12 minut zdołali zdobyć trzy gole, strzelane kolejno przez zawodnika testowanego, Kamila Drążczyka i Jakuba Kmitę, który pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Mateuszu Gołdzie.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Maciej Malinowski, do którego świetnie dorzucił Krystian Stopa. Ostatecznie widzewiacy zwyciężyli z rezerwami Piasta Gliwice 5:3, a w kolejnym meczu kontrolnym zmierzą się z Pogonią Zduńska Wola.

Widzew II Łódź - Piast II Gliwice 5:3 (1:2)

5:3 - Maciej Malinowski (90')

Skład Widzewa II: Jakub Mikołajczak (46′ Konrad Reszka, 55′ Jakub Mikołajczak) - Krystian Stopa, Jakub Mamełka, Hubert Winek (46′ Dominik Najderek), Damian Pokorski, zawodnik testowany (72′ Mateusz Gołda), Patryk Glicner, Kamil Owczarczyk, Kamil Drążczyk, Jakub Kmita, Maciej Malinowski.