Aktualności

Najlepsi asystenci: wyścig duetu Kita - Kosakiewicz

Są w drużynie Widzewa specjaliści od strzelania goli, są też fachowcy od wypracowywania okazji bramkowych kolegom z drużyny. Pod tym względem prym w zespole widzewiaków wiedzie dwóch piłkarzy, którzy latem tego roku wzmocnili kadrę Widzewa.

Najwięcej bramkowych okazji wypracował jesienią na boiskach II ligi Przemysław Kita. To widzewski specjalista od wywalczania rzutów karnych, które potem tak skutecznie egzekwował Marcin Robak. Sprowadzony z Olimpii Grudziądz piłkarz przeprowadził pięć akcji w polach karnych rywali, z których cztery zakończyły się podyktowaniem przez sędziego jedenastki dla łodzian.

Dodatkowo Kita dał prawdziwy koncert gry jako skuteczny asystent w meczu z Pogonią Siedlce (7:3), podczas którego wypracował aż 4 bramki dla Widzewa. Podawał przy golach Robaka na 2:0, Konrada Gutowskiego na 3:0 i Christophera Mandiangu na 6:1, a ponadto swoim zagraniem zmusił do niefortunnej interwencji Bartosza Brodzińskiego, byłego widzewiaka, który wpakował piłkę do bramki swojego zespołu.

W tym spotkaniu dwa gole dla Widzewa wypracował Łukasz Kosakiewicz, który w przekroju całej jesieni pod tym względem okazał się tylko minimalnie gorszy od Kity. Prawy obrońca drużyny trenera Marcina Kaczmarka większość asyst przy bramkach zaliczył z gry. Były typowe zagrania oraz wrzutki ze skrzydła, były też niekonwencjonalne asysty, jak w ostatnim meczu jesieni w Stargardzie, gdzie po wrzucie Kosakiewicza z autu piłka trafiła pod nogi Marcina Robaka, a ten popisał się pięknym strzałem z niemal końcowej linii boiska.

Skoro już wspomnieliśmy o najlepszym strzelców Widzewa, to nie dość, że jesienią zdobył w II lidze 16 bramek, to jeszcze wypracował 4 okazje zakończone golami. Z tego 2 sam wykorzystał, po tym jak wywalczył rzuty karne.

Warto również odnotować wyczyny Christophera Mandiangu i Marcela Pięczka, którzy wszystkie bramkowe okazje dla kolegów z drużyny (odpowiednio 3 i 2) zanotowali jako rezerwowi, którzy pojawili się na boisku w trakcie drugiej połowy.

Ogółem w rundzie jesiennej w klasyfikacji asystentów w drużynie Widzewa odnotowano 12 piłkarzy. Jako ostatni dołączył do nich Kornel Kordas, który w meczu w Stargardzie do końca walczył o piłkę i wślizgiem dograł ją do Adama Radwańskiego, pomagając mu otworzyć wynik spotkania z Błękitnymi.

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie ligowym 2019/2020:

9 - Przemysław Kita (4x karny),

8 - Łukasz Kosakiewicz (1x karny),

4 - Marcin Robak (2x karny),

3- Christopher Mandiangu (1x karny),

2 - Michael Ameyaw (1x karny), Mateusz Możdżeń, Marcel Pięczek, Rafał Wolsztyński,

1 - Konrad Gutowski, Kornel Kordas, Daniel Tanżyna (1x karny), Sebastian Rudol.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (WOKÓŁ MECZU) 25.09.2020

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź (WOKÓŁ MECZU) 25.09.2020

Tabela rozgrywek

7 Radomiak Radom 6
8 Górnik Łęczna 6
9 Miedź Legnica 6
10 Widzew Łódź 6
11 Korona Kielce 5
12 Zagłębie Sosnowiec 3
13 Resovia 3
Pełna tabela