Aktualności

Wypowiedzi trenerów po meczu z Sokołem Ostróda

W trakcie pomeczowej konferencji prasowej trener Widzewa Przemysław Cecherz zgodził się, że Widzew powinien był rozstrzygnąć losy niedzielnego spotkania, wykorzystując swoje sytuacje strzeleckie. Stało się inaczej - łodzianie wracają z Ostródy z jednym punktem po remisie 2:2.

Przemysław Cecherz (trener Widzewa Łódź): Uważam, że to było bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Kibice mogą być zadowoleni, bo akcja goniła akcję. Dużo gry piłkarskiej, wyjść spod pressingu, spora liczba pojedynków - z tego możemy być zadowoleni. Jeżeli jednak prowadzimy 2:1 i mamy sytuacje na 3:1, 4:1, a może nawet 5:1, wychodząc na przykład czwórką zawodników na dwóch przeciwników, to musimy to skończyć i ułożyć to spotkanie do końca. Niewykorzystane sytuacje zemściły się, straciliśmy bramkę po rzucie rożnym i o to mam ogromne pretensje, bo nie mogliśmy nie strzelić z tych akcji, co mieliśmy.

Karol Szweda (trener Sokoła Ostróda): Na pewno było to dobre spotkanie dla publiczności. Obie drużyny stworzyły dużo sytuacji bramkowych. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że zespół Widzewa jest bardzo groźny, jeśli chodzi o szybkie ataki. W pierwszej połowie zbyt często dochodziliśmy do sytuacji, gdzie Widzew wyprowadzał groźne kontrataki. Druga odsłona była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Musieliśmy podjąć ryzyko, żeby wyrównać straty. Po bramce na 1:1 wydawało się, że mamy ten mecz już pod kontrolą, ale fantastyczny strzał Kazimierowicza spowodował, że znów musieliśmy walczyć o remis. Nadziewaliśmy się na kontrataki. Mieliśmy trochę szczęścia, ale dopięliśmy swego, wyrównaliśmy po stałym fragmencie gry. Muszę pochwalić swój zespół za charakter. Wynik końcowy uważam za sprawiedliwy. Gdyby którykolwiek z zespołów przechylił szalę na swoją korzyść, to uważam, że byłby to duży niedosyt.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela