Aktualności

Wypowiedzi trenerów po meczu RTS Widzew Łódź - Omega Kleszczów

Komplet punktów w rundzie wiosennej obecnego sezonu zgarnęli piłkarze Widzewa Łódź, którzy odnieśli czwarte zwycięstwo w lidze, tym razem z Omegą Kleszczów. Oto, co na temat spotkania mieli do powiedzenia trenerzy obu drużyn.

Marcin Płuska (trener Widzewa Łódź): Nie było to dla nas łatwe spotkanie, ponieważ już w 3. minucie dostaliśmy bramkę na 0:1, co ustawiło ten mecz. Chcieliśmy dominować, tworzyć sytuacje, których w pierwszej połowie było bardzo dużo. Szkoda, że nic nie wpadło. Na drugą połowę wyszliśmy z założeniem, że dalej konsekwetnie gramy swoje - próbujemy budować ataki z jednej i drugiej strony. W końcu bramka wpadła. Omega bardzo umiejętnie się broniła, postawiła nam twarde warunki. Również trudne warunki atmosferyczne nie sprzyjały. Było trochę walki wręcz w środku pola, ale dla nas najważniejsze są trzy punkty. Dotychczas rozegraliśmy cztery mecze, wszystkie u siebie, mamy dwanaście punktów. Z optymizmem patrzymy na kolejne spotkania. 

Piłka nie chciała wpaść po stworzonych przez nas sytuacjach. Czasami tak jest, że ma się ich bardzo dużo i nie wpada, a czasami ma się trzy sytuacje i strzela trzy bramki. Zawodnicy pokazali charakter, ponieważ walczyli do samego końca o trzy punkty. 

Marcin Zimoch (trener Omegi Kleszczów): Chciałbym podziękować swoim zawodnikom, że podjęli walkę. Strzelona szybko bramka zmusiła nas do cofnięcia się. Wiedzieliśmy, jak ten mecz będzie wyglądał, że Widzew musi zdobyć trzy punkty i będzie kontrolował grę. Widzew napierał cały czas. Po przerwie myślałem, że trochę inaczej to będzie wyglądało. Niestety straciliśmy dwie bramki, chociaż w końcówce mogliśmy pokusić się o strzelenie gola po strzale w poprzeczkę i bodajże z rzutu rożnego. Szkoda tylko, że nie mamy żadnych punktów. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela