Aktualności

Wypowiedzi po meczu z Kaczkanem Huraganem Morąg

Widzewiacy po raz pierwszy pod wodzą Franciszka Smudy nie zdobyli trzech punktów. Trenerzy obu drużyn byli zgodni, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Franciszek Smuda (trener Widzewa): Przed meczem każdy mówił, że to trudny teren i to się sprawdziło. Rozegraliśmy z tych wszystkich siedmiu spotkań pod moją wodzą najsłabszy mecz. Traciliśmy piłki w łatwy sposób, stwarzaliśmy mało sytuacji. Lepiej jednak zremisować, niż przegrać. Z tych piłkarzy, których mamy musimy budować drużynę, która da awans. Nie zawsze udaje się jednak zagrać tak, by zwyciężyć. Mamy młodych piłkarzy, którym trzeba pomóc w najprostszych sytuacjach, bo presja, jaka na nich, ciąży jest duża.

Czesław Żukowski (trener Huraganu): O pierwszej połowie najlepiej zapomnieć. Jeśli Widzew grał słabe spotkanie to nas przed przerwą w ogóle na boisku nie było. Stąd te trzy zmiany, które pobudziły zespół i dały nowy impuls drużynie po przerwie. Paradoksalnie, w drugiej połowie dostaliśmy bramkę, ale po raz kolejny Joao Augusto pokazał swoją klasę.

Punkty zdobyte z Widzewem i z ostatnią drużyną w tabeli ważą dla mnie i w tabeli tyle samo. Stać nas na pewno na to, by wygrać z każdym. W pierwszej połowie oglądaliśmy dzieci we mgle czy piaskownicy, ale w drugiej pokazaliśmy się z dobrej strony. Zabrakło nam chłodnej głowy, bo mogliśmy zakończyć to spotkanie z trzema punktami. Widzew to jednak marka, na trybunach już jest ekstraklasa i życzę, by się w niej znalazł również piłkarsko. Zasługuje na to. Dlatego cenimy zdobyty w tym spotkaniu punkt. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 GKS Katowice 44
3 Górnik Łęczna 42
4 Resovia 42
5 Olimpia Elbląg 37
6 Bytovia Bytów 36
7 Stal Rzeszów 33
Pełna tabela