Aktualności

Wypowiedzi piłkarzy po meczu Widzew - Stal Mielec

Drużyna Widzewa ma za sobą pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji. Piłkarze trenera Marcina Kaczmarka przegrali 1:3 ze Stalą Mielec. Po meczu rozmawialiśmy m.in. ze strzelcem jedynego gola dla Widzewa w tym spotkaniu.

- To fajna sprawa, że strzeliłem bramkę, tak naprawdę moją pierwszą podczas gry w Widzewie. To mnie cieszy, ale jest też niedosyt po tym, jak przegraliśmy. Rywale pokazali w pierwszej i drugiej połowie, że naprawdę mogą liczyć się w walce o awans do ekstraklasy. Na pewno warto grać z takimi drużynami - powiedział Marcel Pięczek.

Mateusz Możdzeń również przyznał, że piłkarze Stali Mielec okazali się wymagającymi rywalami. -  Po ich stronie było więcej sytuacji bramkowych, chociaż my też swoje stworzyliśmy. Ten wynik końcowy mógłby być wyższy z obu stron. Mogło paść zdecydowanie więcej goli, ale dominowała nieskuteczność. Zwłaszcza w pierwszych dwudziestu minutach naszej gry, bo to były takie klarowne, dobre sytuacje do zdobycia bramki, oprócz tej, w której strzeliliśmy gola. A potem już Stal doszła do głosu - powiedział pomocnik Widzewa.

W grze drużyny trenera Kaczmarka widać było już pewne mechanizmy, co pokazała m.in. akcja zakończona bramką dla Widzewa. - Pracujemy z dnia na dzień nad tym, żeby cały czas się doskonalić i żeby gra była na jak najwyższym poziomie. I ta dzisiejsza bramka jest zwieńczeniem trenowania pewnych zagrań. Pokazuje też, że idziemy w dobrą stronę - oznajmił Marcel Pięczek.

Przed widzewiakami kolejne dni wytężonej pracy Najbliśzy czas łodzianie muszą wykorzystać do maksimum.. - Mamy już wypracowane pewne schematy gry, co było widać w pierwszej połowie. W drugiej to trochę szwankowało. Może wpływ na to miały nasze zmiany. Ponadto niedawno dołączył do nas Henrik Ojamaa, który dopiero zgrywa się z nami na boisku. Jest jeszcze nad czym pracować, zwłaszcza w defensywie - powiedział Mateusz Możdżeń.

Pomocnik Widzewa wspomniał też o warunkach, w jakich drużyna ćwiczy w tureckiej Alanyi. - Boiska i obiekty do treningów są w bardzo dobrym stanie. Byłem tu już kiedyś na zgrupowaniu z Podbeskidziem i widzę, że jakość boisk jest obecnie lepsza niż wtedy - ocenił Możdżeń.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 GKS Katowice 44
3 Górnik Łęczna 42
4 Resovia 42
5 Olimpia Elbląg 37
6 Bytovia Bytów 36
7 Stal Rzeszów 33
Pełna tabela