Aktualności

Wypowiedzi piłkarzy po meczu Widzew - Ingulec Petrowe

Widzewiacy na pożegnanie z Turcją przegrali 0:1 z ukraińskim Ingulcem Petrowe, ale po meczu wskazywali na pozytywy, między innymi w poprawie jakości gry oraz ilości stwarzanych sytuacji pod bramką rywala.

Łukasz Kosakiewicz:

To był mecz walki, w którym było dużo sytuacji po obu stronach boiska. Dobrze, że nikomu nie przytrafiła się kontuzja. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. Mieliśmy dużo swoich okazji i szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Sam miałem dobrą sytuację, gdy udało mi się zamknąć naszą akcję i gdyby nie szybka interwencja bramkarza, zakończyłoby się to golem. Teraz skupiamy się już na lidze. Mocno przepracowaliśmy ten okres i na pewno będą tego efekty.

Sebastian Rudol:

Był to jeden z najlepszych meczów, jakie rozegraliśmy w okresie przygotowawczym. Nie tylko pod względem zaangażowania na boisku, ale również jakości gry. Na pewno nie ustrzegliśmy się błędów. Graliśmy z silną drużyną, która też walczy o awans w swojej lidze. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, bo chcieliśmy zakończyć obóz zwycięstwem. Bardzo chciałem, żebyśmy zagrali na zero z tyłu, bo to również jest ważne dla obrońców. Nie udało się, ale mam nadzieję, że już za dwa tygodnie w lidze wszystko będzie już tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Henrik Ojamaa:

To był dla nas wymagający rywal, ale my też byliśmy blisko wygrania tego meczu. Przeciwnik stworzył sobie również kilka okazji pod naszą bramką i jedną wykorzystał. W naszej grze widać, że powoli zmierzamy do miejsca, w którym chcemy być. Chcemy też wygrywać takie towarzyskie mecze, ale nie zawsze to się udaje.

Christopher Mandiangu:

Widać, że mamy już więcej sił niż we wcześniejszych sparingach i powoli dochodzimy do stu procent naszej dyspozycji i formy na boisku. Wiadomo, że każdy z nas chce udowodnić, że jest dobrze przygotowany do ligi i pokazać w niej dobre umiejętności.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela