Aktualności

Wylicytuj koszulkę Widzewa z autografami, pomóż chorym na MPD

Widzew Łódź włączył się akcję wsparcia osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce. Pomóc mogą też kibice, uczestnicząc w aukcji oryginalnej koszulki meczowej pierwszej drużyny z autografami zawodników.

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) fachowo określane jest jako niepostępujące uszkodzenie ośrodka nerwowego, skutkujące trwałymi zaburzeniami rozwoju ruchu i postawy, a także zaburzeniami sensorycznymi, kognitywnymi, percepcyjnymi i komunikacyjnymi, które objawiać może się upośledzeniem połowy lub całego ciała. MPD jest trzecią (pod względem częstotliwości występowania) przyczyną długotrwałej niepełnosprawności w populacji dziecięcej, a dotkniętych nią jest już ponad 17 milionów ludzi, w tym kilkanaście tysięcy w naszym kraju.

6 października obchodzony był Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W Polsce partnerem Światowego Dnia MPD jest Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat". Widzew nawiązał współpracę z "Kolorowym Światem", stając się aktywnym uczestnikiem koordynowanej przez nią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, która promowana była przez cały październik.

Jej widzewskim zwieńczeniem był mecz 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski z Legią Warszawa, przed którym zawodnicy obu drużyn zaprezentowali się kibicom w specjalnych koszulkach promujących akcję. Co więcej, oba zespoły przekazały Fundacji koszulki meczowe z autografami przeznaczone na aukcję charytatywną. Koszulkę Widzewa (Robak, nr 9) z podpisami wszystkich zawodników wylicytować można tu: https://charytatywni.allegro.pl/koszulka-z-autografami-pilkarzy-widzewa-lodz-i10808131. Który klub w tej szczytnej rywalizacji okaże się zwycięski? Zapraszamy do udziału w licytacji!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela