Aktualności

Wyjątkowa lekcja na stadionie Widzewa

W czwartek 7 września w Sercu Łodzi odbyły się specjalne zajęcie dla najmłodszych. To kolejna odsłona akcji edukacyjnej organizowanej przez OSK „Tylko Widzew”.

W ramach projektu "Łódź wokół Nas", którego pomysłodawcą i organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", w czwartek na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 odbyła się specjalna lekcja. Prowadzili ją przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża, a nauki w temacie pierwszej pomocy pobierali uczniowie klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Łodzi im. Stanisława Staszica.

Dzieci usłyszały tego dnia wiele cennych informacji na temat sposobów ratowania życia, ale miały też możliwość w praktyce wypróbować zdobytą wiedzę. Choć same okoliczności i podejście prowadzących sprawiły, że lekcja dla najmłodszych była czystą przyjemnością, organizatorzy zadbali o to, by uczniowie z czwartkowego spotkania mieli jeszcze więcej pozytywnych wspomnień. Oczekiwanie na zajęcia umilił więc dzieciom poczęstunek w postaci pączków, a do domów najmłodsi wracali z planami lekcji podarowanymi im przez PCK i notesami ufundowanymi przez OSK "Tylko Widzew".

To na pewno nie koniec wyjątkowego, stadionowego programu edukacyjnego. Lekcja dotycząca pierwszej pomocy była trzecią odsłoną projektu, a kolejne odbywać będą się co czwartek. Zainteresowanych przedstawicieli szkół i rodziców zapraszamy do kontaktu z Krzysztofem Kaczyńskim, współorganizatorem akcji (krzysztof.kaczynski@widzew.com).

fot. OSK "Tylko Widzew"


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela