Aktualności

Wygrany sparing Widzewa - relacja z meczu z Polonią Bytom

Kolejnym sparingowym rywalem Widzewa podczas przygotowań do rundy wiosennej była II-ligowa Polonia Bytom. Mecz został rozegrany w Gutowie Małym.

Po rywalizacji z zespołami na co dzień występującymi na niższych szczeblach rozgrywkowych, na widzewiaków w środowe przedpołudnie czekał bardziej wymagający rywal. II-ligowa Polonia Bytom od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w Gutowie Małym i tam właśnie odbyło się spotkanie.

W składzie na mecz zabrakło kilku piłkarzy zmagających się z drobnymi kontuzjami lub przygotowywanych przez trenera Przemysława Cecherza na sobotni sparing z Wartą Sieradz. Wolne dostali więc m.in. Patryk Strus, Kamil Wielgus, Maciej Szewczyk oraz Marcin Nowak.

Po początkowych fragmentach, w której żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji (dwa niecelne strzały zza pola karnego ze strony Polonii oraz próba ładnego podania Adriana Budki do Bartłomieja Gromka ze strony Widzewa), łodzianie w 22. minucie otworzyli wynik meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Olczaka najwyżej w polu karnym wyskoczył Adam Radwański, który głową umieścił piłkę w siatce. Polonia próbowała odpowiadać na ataki łodzian szybkimi kontrami, ale na posterunku czuwali obrońcy albo dobrze interweniował Patryk Wolański. W 42. minucie ładnym strzałem popisał się natomiast Kamil Tlaga, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza rywali.

Po przerwie Polonia bardziej zdecydowanie ruszyła do ataku. Już w 47. minucie po mocnym uderzeniu jednego z rywali interweniować musiał dopiero co wprowadzony na boisko Maciej Humerski. Jednak z biegiem czasu przewagę zaczął osiągać Widzew: najpierw niecelny strzał z 16. metrów oddał Bartłomiej Gromek, w 54. minucie po ładnej wymianie podań między Adrianem Budką a Marcinem Kozłowskim ten drugi źle trafił w piłkę, zaś w 64. minucie Mateusz Michalski nie zdążył do dośrodkowania Adama Radwańskiego. Do końca meczu Widzew miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Widzew Łódź - Polonia Bytom 1:0 (1:0)

1:0 - Adam Radwański (22’)

Skład Widzewa:

Patryk Wolański (46. Maciej Humerski) - Bartłomiej Gromek, Przemysław Rodak, Sebastian Zieleniecki, Kamil Tlaga (52. Marcin Kozłowski) - Sebastian Olczak (63. Paweł Broniszewski), Adam Radwański, Adrian Budka, Daniel Mąka (58. Maciej Kazimierowicz), Mateusz Michalski (71. Dawid Kamiński) - Dawid Kamiński (46. zawodnik testowany).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela