Aktualności

Wstępne zasady uczestnictwa w meczach domowych w nowym sezonie

W sezonie 2021/2022 Widzew Łódź zamierza skorzystać ze wszystkich możliwości, by wpuszczać na mecze domowe jak największą liczbę kibiców. Dlatego nadal prowadzone będą zapisy na poszczególne mecze, z uwzględnieniem informacji o szczepieniu.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów, w imprezach sportowych mogą brać udział kibice w liczbie nieprzekraczającej 50% pojemności danego obiektu, przy czym w limit ten nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Widzew Łódź w sezonie 2021/2022 zamierza skorzystać z każdej możliwości, by wpuszczać na mecze domowe jak największą liczbę kibiców. Dlatego analogicznie do poprzednich rozgrywek nadal prowadzone będą zapisy na poszczególne spotkania domowe, przy czym zapisując się na dane spotkanie każdy karnetowicz będzie mógł zaznaczyć okienko, w którym potwierdzi, czy posiada zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 i czy może je okazać.

Po potwierdzeniu system automatycznie wliczy taką osobę poza limit 50% pojemności stadionu określonego w rozporządzeniu. Co ważne, informacja ta natychmiast po wykonaniu zapisu na mecz będzie z systemu usuwana i nie będzie w nim w jakikolwiek sposób przechowywana i przetwarzana.

W związku z tym do wejścia na mecz nadal uprawniać będzie jedynie przydzielony danemu posiadaczowi karnetu bilet jednorazowy na konkretne spotkanie. Będzie on dostępny na koncie nabywcy i powinien zostać wydrukowany lub ewentualnie okazany na urządzeniu mobilnym. Każdy karnetowicz otrzyma kartę karnetową (poprzez odbiór osobisty lub przesyłkę kurierską), ale do czasu całkowitego zdjęcia obostrzeń nie będzie ona fizycznie potrzebna do wejścia na stadion.

Dodatkowo, karnetowicze, którzy zaznaczą w systemie, że posiadają zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 i tym samym nie będą zaliczani do limitu określonego w rozporządzeniu, będą zobowiązani okazać przy wejściu na stadion zaświadczenie o szczepieniu, tzw. paszport covidowy lub informację o szczepieniu z Internetowego Konta Pacjenta. Nieokazanie dokumentu może skutkować odmową wejścia na mecz z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Oczywiście dokumenty te nie będą zapisywane podczas weryfikacji w trakcie wejścia na imprezę masową i tym samym nie będą potem przechowywane. Jedynie dla celów bieżącej kontroli przy wejściu weryfikowana będzie autentyczność i ważność zaświadczenia.

Karnetowicze, którzy nie potwierdzą posiadania zaświadczenia o szczepienia przeciw COVID-19 w momencie zapisu na mecz, będą mogli wejść na stadion do liczby stanowiącej 50% pojemności stadionu.

Powyższe zasady mogą ulec zmianie w wypadku pojawienia się nowych aktów prawnych regulujących udział kibiców w imprezach masowych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela