Aktualności

Wspieraj Widzew w starciu z Legią w grze FIFA 20

E-sportowcy i zawodnicy amp futbolu w poniedziałek, 22 czerwca, zmierzą się z Legią Warszawa w spotkaniu na wirtualnej murawie "Serca Łodzi". Początek meczu o godzinie 19:10.

Starcie z legionistami będzie okazją do przeniesienia łódzko-warszawskiej rywalizacji na zupełnie inną płaszczyznę. Mimo że przedstawiciele obu klubów nie wybiegną na prawdziwą murawę, każdy z nich będzie walczył o to, by to jego klub wyszedł z meczu zwycięski. Przypomnijmy, że reprezentantami czerwono-biało-czerwonych w poniedziałkowej batalii będą Alan Kosiński (Red Wolves), Rafał Chorąży (Amp futbol) i Sebastian Idowski (Amp futbol).

Spotkanie zostanie rozegrane w formule BO3, czyli do dwóch zwycięstw którejś ze stron. Za komentarz odpowie Bartosz Jakubowski, na co dzień zawodnik Wisły All In! Kraków, a prywatnie fan czerwono-biało-czerwonych. Warto podkreślić, że patronat nad wydarzeniem objął dziennikarz sportowy Michał Pol, który na antenie klubowego radia Widzew.FM zachwalał ideę łączenia inicjatywy e-sportu i amp futbolu. - Nazwy obu klubów są magiczne. Niedawno obchodziliśmy rocznicę słynnego meczu, w którym Widzew pokonał Legię 3:2. Brakuje mi strasznie tej rywalizacji w ekstraklasie. To wielka szkoda dla całej polskiej piłki, bo te dwa kluby napędzają zainteresowanie futbolem. Cieszę się, że Widzew mentalnie jest już w ekstraklasie. Dzieje się to poprzez te inicjatywy, jak założenie sekcji amp futbolowej lub e-sportowej. Łódzki klub jest pionierem, a inne kluby ekstraklasy powinny się od niego uczyć. Z Legią byłem na turnieju sześciu zespołów w Tbilisi, dlatego miałem okazję poznać tych chłopaków. Widzewiaków jeszcze nie poznałem, ale mam nadzieję nadrobić to w najblizszej przyszłości - mówił Pol, który od wielu lat wspiera ideę amp futbolu i popularyzuje e-sport.

- Lubię o sobie mówić, że jestem agentem wpływu e-sportu w świecie sportu, przemycając go do świadomości fanów piłki nożnej. Uważam, że ta nazwa dla wirtualnej rozrywki robi krzywdę graczom, którzy nie chcą rywalizować z tradycyjnymi sportowcami, a tworzą świetną społeczność. Dużo bardziej bezpieczny byłby po prostu "gaming" - mówił dziennikarz w programie "Pośród Watahy”.

Początek starcia z Legią Warszawa zaplanowano na godz. 19:10. Fani czerwono-biało-czerwonych będą mogli śledzić przebieg meczu za pośrednictwem oficjalnego profilu klubu na Facebooku. Zachęcamy do oglądania i kibicowania łódzkim amp futbolistom i e-sportowcom z Red Wolves!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela