Aktualności

Wsparcie językowe COSINUSA dla Merveille’a Fundambu

Partner Widzewa Łódź, Bezpłatne Szkoły Dla Dorosłych COSINUS, zorganizował kurs nauki języka polskiego dla pochodzącego z Demokratycznej Republiki Konga piłkarza czerwono-biało-czerwonych.

Pandemia koronawirusa, w tym okresy kwarantanny i izolacji piłkarzy Widzewa, znacznie ograniczyła i utrudniła kontakty zawodników ze światem zewnętrznym. Klub wspólnie ze swoim partnerem edukacyjnym, Bezpłatnymi Szkołami Dla Dorosłych COSINUS, dołożył jednak wszelkich starań, by mimo niesprzyjających okoliczności, zadbać o naukę języka polskiego Merveille’a Fundambu. Kongijczyk rozpoczął więc całkowicie sfinansowany przez COSINUSA indywidualny kurs on-line nauki języka polskiego.

- Merveille radzi sobie coraz lepiej. Początki były trudne, bo musieliśmy się lepiej poznać, a ja zbadać poziom jego znajomości polskiego i francuskiego, który jest naszym językiem nauczania, ale teraz możemy już mówić o pewnych postępach - przyznaje pani Magda, która z reguły dwa razy w tygodniu, z przerwą na obecny okres świąteczno-noworoczny, prowadzi lekcje on-line z Fundambu. - Cieszę się, że mam możliwość uczyć się języka polskiego, co pozwoli mi poprawić komunikację z drużyną i sztabem - podkreśla zawodnik, który latem dołączył do Widzewa.

COSINUS aktywnie angażuje się w życie klubu i jego społeczności. W ostatnim czasie, oprócz ufundowania kursu nauki dla Fundambu, przekazał 450 paczek dla dzieci, wspierając akcję pomocą #WiaraDlaDzieciaków, zorganizowaną przez kibiców czerwono-biało-czerwonych (WIĘCEJ).

Dziękujemy za pomoc i zachęcamy do polubienia profili społecznościowych partnera Widzewa na portalu Facebook (POLUB COSINUS).

***

COSINUS dołączył do firm wspierających klub z Al. Piłsudskiego 138 w sierpniu 2017 r. W lutym 2018 r. współpraca została rozszerzona - na jej mocy firma jest obecna na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 dzięki banerom i reklamom na telebimach, a jej logo jest eksponowane również na stronie internetowej klubu oraz podczas transmisji meczowych prowadzonych przez WidzewTV.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Bełchatów - Widzew Łódź (U-17) 19.06.2021

GKS Bełchatów - Widzew Łódź (U-17) 19.06.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela