Aktualności

Wspaniały doping i przełomowy mecz koszykarek

Zawodniczki CosinusMED Widzewa odniosły pierwsze w tym sezonie domowe zwycięstwo ligowe. W sobotę pokonały AZS Politechnikę Gdańską 78:67.

Dla łodzianek był to pierwszy w 2020 roku mecz przed własną publicznością. W ich szeregach debiutowała w sobotę Amerykanka Jazmine Davis, która w ostatnich dniach zastąpiła w kadrze Arinę Białocerkiewską. Nowa w drużynie zawodniczka zaliczyła bardzo dobry występ, zdobywając 15 punktów. Jeszcze lepiej poradziła sobie jej rodaczka Taylor Emery, która rzuciła łącznie 20 oczek, potwierdzając, że z meczu na mecz czuje się w zespole coraz lepiej.

Napędzany przez amerykański duet ale też rozgrywającą i kapitan Julię Drop CosinusMED Widzew już w pierwszej kwarcie narzucił rywalkom swój styl gry, wygrywając tę część spotkania różnicą dziesięciu punktów. Ostatni w tabeli AZS Uniwersytet Gdański nie był w stanie nawiązać z gospodyniami wyrównanej walki i ostatecznie przegrał z łodziankami drugi raz w sezonie - tym razem 67:78.

Tym samym zespół Wojciecha Szawarskiego odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie i… dopiero pierwsze we własnej hali. Warto jednak zauważyć, że czerwono-biało-czerwone wygrały oba mecze ligowe w 2020 roku, w kilka dni znacznie poprawiając swoją sytuację w tabeli Basket Ligi Kobiet. Dokonały tego na oczach kilkuset dzielnie wspierających je kibiców. Fani Widzewa dopingowali zespół od pierwszej do ostatniej minuty i po końcowym gwizdku mogli razem ze swoimi ulubienicami cieszyć się z kolejnego ligowego triumfu.

Teraz łodzianki mają dwa tygodnie, by w pełni wkomponować w zespół wspomnianą Jazmine Davies i odpowiednio przygotować się do arcyważnego meczu wyjazdowego z Eneą AZS-em Poznań. Najbliższy rywal widzewianek to ich bezpośredni sąsiad w tabeli. Emocji w stolicy Wielkopolski 25 stycznia nie powinno więc brakować.

CosinusMED Widzew Łódź - AZS Uniwersytet Gdański 78:67 (18:8, 21:24, 22:15, 17:20)

CosinusMED Widzew Łódź: Taylor Emery (20), Julia Drop (13), Ewelina Gala (9), Katarina Vucković (8), Klaudia Gertchen (5) oraz Jazmine Davis (15), Monika Jasnowska (8), Anna Kudelska, Jagoda Bandoch, Wiktoria Stępień.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Poniedziałkowe zajęcia 20.01.2020

Poniedziałkowe zajęcia 20.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela