Aktualności

Wokół meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Widzew Łódź odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2017/2018. Co powinniśmy zapamiętać z tego spotkania?

Piąty początek Franciszka Smudy

Były selekcjoner reprezentacji Polski w sobotę po raz piąty zadebiutował na ławce trenerskiej Widzewa Łódź. Po czterech premierach bez zwycięstwa przyszedł czas na pozytywne rozstrzygnięcie. Podopieczni "Franza" zwyciężyli 2:0, a po meczu na telebimach wyświetlone zostało hasło "Witamy w domu!". Przyśpiewki w podobnym tonie przygotowali również kibice w "Sercu Łodzi".

Kontuzja szkoleniowca

W trakcie swojego debiutu Franciszek Smuda doznał… kontuzji! W pierwszej połowie meczu przy linii bocznej starli się Sebastian Zieleniecki i Mariusz Garbych, którzy wpadli na trenera widzewiaków. Smuda po tym zdarzeniu zatrzymał się na bandzie reklamowej. W drugiej połowie przyglądał się spotkaniu z opatrunkiem na lewym kolanie, ale na pomeczowej konferencji zapewnił wszystkich, że "nic wielkiego się nie stało".

Pierwsze zwycięstwo w sezonie

Czerwono-biało-czerwoni zmazali niezbyt dobre wrażenie po inauguracyjnym starciu z Victorią Sulejówek i odnotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018. Jego smak był tym lepszy, że odniesione zostało przed własną publicznością, na stadionie przy alei Piłsudskiego 138.

Wakacje? Nie w "Sercu Łodzi"

Fani Widzewa Łódź nie uznają okresu wakacyjno-urlopowego. W sobotę na trybunach stadionu pojawiło się ponad 15 tysięcy widzów. Była to trzecia najwyższa frekwencja spośród wszystkich klubów w kraju, włącznie z najwyższą klasą rozgrywkową. Lepsze wynik odnotowały tylko obiekty w Krakowie i Zabrzu.

Zamiana młodzieżowców

Trener Franciszek Smuda nie zastosował żadnej rewolucji kadrowej. W wyjściowej jedenastce zmienił natomiast młodzieżowca na lewej obronie. W Sulejówku na tej pozycji zadebiutował Bartłomiej Rakowski, natomiast w minioną sobotę swój pierwszy oficjalny występ zaliczył Marcin Pigiel.

Asystent Miller

W drugim oficjalnym meczu w czerwono-biało-czerwonych barwach z dobrej strony pokazał się wicekról strzelców III ligi z poprzedniego sezonu. Michał Miller w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zaliczył dwie asysty. Jego podania otwierały drogę do bramki zarówno Mateuszowi Michalskiemu, jak i Danielowi Mące. Co ciekawe, Widzew strzelił w obecnych rozgrywkach póki co trzy bramki i przy wszystkich asystował Miller.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019 (cz. III)

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela