Aktualności

Wokół meczu ze Zjednoczonymi Stryków

Jeszcze nie tak dawno martwiła nas seria spotkań bez strzelonego gola, teraz możemy być dumni z passy zwycięstw Widzewa. Życie kibica nie jest łatwe, ale jest też pełne wzruszeń, emocji i ciekawostek.

Kontuzja Maczurka

Wszyscy pamiętamy radosne chwile Daniela Maczurka, po strzelonej bramce w meczu przeciwko Polonii Piotrków Trybunalski. Tym razem jego występ zakończyła dramatyczna kontuzja - jedna ze zmór całej rzeszy świetnych piłkarzy, czyli zerwanie więzadeł krzyżowych. Oczywiście trzeba poczekać na ostateczną diagnozę, ale ambitnego piłkarza na pewno czeka dłuższa przerwa. Cała sytuacja wyglądała z boku na niepozorne stracie, jednak po chwili okazało się , że możemy spodziewać się najgorszego. Maczurek musiał opuścić boisko w karetce, która odwiozła go do szpitala. Życzmy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Budka kapitanem

Podczas meczu ze Zjednoczonymi Stryków, funkcję kapitana łódzkiej drużyny pełnił Adrian Budka. Była to dla niego nietypowa rola, choć doświadczeniem przebija wszystkich zawodników w kadrze Widzewa. Opaska kapitana trafiła do Budki, ze względu na nieobecność Mariusza Rachubińskiego, który pełni tę funkcję od początku sezonu. W niedzielnym spotkaniu nie mógł też zagrać wicekapitan Michał Czaplarski, zatem odpowiedzialność spadła na Budkę. Doświadczony pomocnik, dobrze odnalazł się w tej prestiżowej roli, o czym świadczy pewna wygrana gospodarzy.

Bramka Majerza

W drugiej połowie na boisku pojawiło się trzech zmienników. Wszyscy wsparli zespół dobrymi zmianami, odciążając zmęczonych kolegów. Damian Marcioch był bliski zdobycia bramki, a Aleksander Majerz zdobył swojego premierowego gola w IV lidze. Szansa na grę to wielka sprawa dla młodych zawodników Widzewa. Wchodząc na boisko, chcą wykorzystać każda minutę jak najlepiej. Z postawy Majerza zadowolony był trener Płuska, chwaląc go w pomeczowych wypowiedziach. - Zmiany dziś nam naprawdę pomogły, zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Majerz strzelił przecież bramkę, to piłkarz z bardzo dobrą techniką, ma bardzo dobrze ułożoną lewa nogę - ocenił trener Widzewa. Oby tak dalej!

Zwycięska passa

Widzew podtrzymuje swoją świetną passę zwycięstw w lidze. Punkty pogubiły zespoły z czołówki tabeli IV ligi, natomiast łódzka drużyna nabiera rozpędu. Do końca rundy jesiennej pozostały dwa spotkania. Nikt z obozu Widzewa nie wyobraża sobie innego scenariusza niż komplet punktów. Zespoły Boruty Zgierz oraz Mechanika Radomsko są teoretycznie słabszymi rywalami niż drużyna Zjednoczonych Stryków. W tej lidze nie ma łatwych spotkań, ale przy pełnej koncentracji i mobilizacji, jest duża szansa na dwa zwycięstwa w ostatnich akcentach rundy jesiennej.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 05.08.2020

Trening 05.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela