Aktualności

Wokół meczu z Wisłą Kraków

Czwartkowy mecz z reprezentantem PKO BP Ekstraklasy był prawdziwym piłkarskim świętem. Co działo się wokół boiska?

Widzewska Choinka odpalona!

Już po raz piąty pod stadionem przy al. Piłsudskiego 138 zapaliły się lampki Widzewskiej Choinki, której sponsorem w 2021 roku zostało przedsiębiorstwo energetyczne Veolia Energia Łódź SA. Wokół świątecznego drzewka zebrało się kilkaset osób, które wspólnie z Marcinem Tarocińskim wspólnie odliczało ostatnie sekundy do godz. 18:00, czyli momentu inauguracji choinki. Lampki odpalili większościowy udziałowiec spółki Widzew Łódź Tomasz Stamirowski oraz Adrian Sienicki - członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju Veolia Energia Łódź. Na zgromadzone wokół drzewka dzieci czekały konkursy i gadżety od sponsora choinki.

Smok i Wilk razem w Sercu Łodzi

Na stadionie w trakcie meczu pucharowego zasiadły grupy kibiców obu klubów, którzy stworzyli doskonałą atmosferę na trybunach. Fani Wisły wypełnili sektor gości, ale wielu z nich było obecnych też na trybunach gospodarzy. Widzowie czwartkowego spotkania mogli robić sobie zdjęcia z maskotkami: Widzewskim Wilkiem i Smokiem Wawelskim, które wspólnie poruszały się pod stadionem i wokół boiska. Maskotki przekazały też wiele gadżetów najmłodszym kibicom Widzewa i Wisły.

Ekstraklasa na Widzewie

Mecz z Wisłą Kraków był czwartym spotkaniem Widzewa Łódź z zespołem z PKO BP Ekstraklasy od czasu reaktywacji Klubu. Wcześniej łodzianie mieli okazję mierzyć się ze Śląskiem Wrocław i dwukrotnie z Legią Warszawa. Spotkanie z Wisłą przyciągnęło bardzo wysoką publiczność, mimo terminu w środku tygodnia. Na trybunach zasiadło 15 627 widzów. Była to najwyższa frekwencja ze wszystkich meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Stępiński nagrodzony

Przed pierwszym gwizdkiem Patryk Stępiński otrzymał statuetkę za tytuł Zawodnika Meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Obrońca został wybrany głosami kibiców w plebiscycie organizowanym we współpracy z firmą ET Promo. To już drugi tytuł Zawodnika Meczu, który Stępiński otrzymał w tym sezonie. Obrońca zdecydował się przeznaczyć 1000 zł nagrody na rzecz Wojciecha Onsorge - piłkarza cierpiącego z powodu nowotworu. [WIĘCEJ]

Goście na stadionie

Spotkanie z Wisłą Kraków przyciągnęło na trybuny wielu ciekawy gości. Na stadionie zameldowali się między innymi byli  Jakub Błaszczykowski, Paweł Brożek, Przemysław Cecherz, Radosław Michalski, Radosław Mroczkowski, Sławomir Peszko, Bogdan Pikuta, Marcin Robak, Maciej Stolarczyk i Marcin Wasilewski.

Wymiana prezentów

Władze Wisły Kraków i Widzewa Łódź w przerwie spokatnia wymieniły się podarunkami. Pretekstem do miłej uroczystości były 111. urodziny Widzewa Łódź i 115. rocznica powstania klubu z Krakowa. Pamiątkową koszulkę wykonaną z tych okazji przekazał zarządowi Widzewa prezes Wisły Kraków Dawid Błaszczykowski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja DiMedical

Konferencja DiMedical

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela