Aktualności

Wokół meczu z Ursusem Warszawa

W piątkowy wieczór widzewiacy rozgrywali kolejne ligowe spotkanie. Sporo tego dnia działo się zarówno na placu gry, jak i poza nim.

Otwarcie klubowego sklepu

W dniu meczu Widzewa Ursusem oficjalnie uruchomiony został zupełnie nowy, w pełni profesjonalny sklep klubowy. Lokal umiejscowiony został na parterze trybuny D obiektu przy alei Piłsudskiego 138. Obiekt poświęcił kapelan łódzkiego sportu, ksiądz Paweł Miziołek, a wszystkich zgromadzonych uroczyście przywitał prezes Widzewa, Przemysław Klementowski.

Miller piłkarzem sierpnia

Spotkanie z Ursusem było okazją do wręczenia Michałowi Millerowi statuetki za wybór na „Piłkarza Sierpnia” w plebiscycie prowadzonym przez portal kibicowski WidzewToMy.net. Miller przed meczem otrzymał z rąk prezesa Klementowskiego pamiątkową statuetkę.

10. rocznica śmierci Krzysztofa Surlita

Starcie z Ursusem poprzedziła uroczystość związana z upamiętnieniem jednej z legend klubu - Krzysztofa Surlita. W sobotę przypadała 10. rocznica śmierci piłkarza. Z tej okazji, pamiątkową koszulkę z numerem "8" odebrali jego syn i wnuk.

Minuta ciszy dla kibica

Tuż przed pierwszym gwizdkiem miała miejsce również minuta ciszy ku pamięci jednego z kibiców Widzewa Łódź z Pabianic, który w ostatnich dniach zginął tragicznie.

Premierowe trafienie Sylwestrzaka

W piątek łodzianie zaliczyli wymarzony początek spotkania. Już w 5. minucie spotkanie swoje pierwsze trafienie w czerwono-biało-czerwonych barwach zanotował Radosław Sylwestrzak.

Pierwszy remis w „Sercu Łodzi”

Piątkowy podział punktów był pierwszym nie wygranym meczu na własnym terenie w tej rundzie. Od momentu objęcia funkcji szkoleniowca przez Franciszka Smudę drużyna kompletowała zwycięstwa przy alei Piłsudskiego 138. Łodzianie stracili także pierwszego gola w tym sezonie na swoim stadionie. We wszystkich poprzednich meczach rozgranych w Sercu  Łodzi w tej rundzie Patryk Wolański do tej pory notował czyste konta.

Trzecia frekwencja w kraju

Kibice Widzewa znów udowodnili swoją siłę, plasując się na podium w skali całego kraju pod względem zgromadzonej publiki na meczu ligowym. Piątkowe zawody w „Sercu Łodzi” oglądało 16 719 widzów!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wieczorny trening 13.11.2019

Wieczorny trening 13.11.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 37
2 Górnik Łęczna 35
3 Resovia 35
4 GKS Katowice 34
5 Olimpia Elbląg 30
6 Bytovia Bytów 28
7 Stal Rzeszów 27
Pełna tabela