Aktualności

Wokół meczu z Puszczą Niepołomice

W spotkaniu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi zespół Widzewa Łódź bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Co wydarzyło się wokół tego meczu?

Wsparcie kibiców dla Przemka Kity

“Kitmen wracaj do zdrowia!” - Transparent z takim hasłem pojawił się na trybunie pod Zegarem jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Puszczą Niepołomice. To wyraz wsparcia kibiców dla Przemysława Kity, który doznał poważnej kontuzji w poprzednim domowym spotkaniu Widzewiaków z GKS-em Jastrzębie i z tego powodu nie zagrał w kolejnych meczach z Zagłębiem Sosnowiec oraz właśnie z Puszczą. Przyłączamy się do życzeń kibiców i również ściskamy kciuki za jak najszybszy powrót “Kitmena” na boisko.

Powrót Marcela

Za to powrót na stadion przy alei Piłsudskiego zaliczył Marcel Pięczek (na zdjęciu w walce z Mateuszem Michalskim). Obrońca Widzewa Łódź został w styczniu tego roku wypożyczony na rok do… Puszczy Niepołomice. W drużynie z Małopolski Marcel szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie, co potwierdził w meczu ze swoim byłym zespołem. Pięczek zaliczył piąty z rzędu występ w pełnym wymiarze czasowym, grając na lewej stronie obrony. Dodajmy, że skutecznie, bo Widzewiacy nie zdołali strzelić chociaż jednego gola bramkarzowi Puszczy. A po meczu Marcel Pięczek wymienił się koszulką ze swoim dobrym znajomym z drużyny Widzewa – Michaelem Ameyawem.

Pierwszy dwumecz na zero z przodu

Mecz z Puszczą Niepołomice zakończył się bezbramkowym remisem i tym samym Widzewiacy zaliczyli już 11 spotkanie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi, w którym nie stracili bramki. Jednak nic też nie strzelili i dlatego Puszcza została pierwszym ligowym rywalem Widzewa w sezonie 2020/2021, któremu czerwono-biało-czerwoni nie potrafili strzelić gola w dwumeczu. Jesienią w Małopolsce łodzianie przegrali 0:1, a teraz zremisowali 0:0.

Prezesie, wracaj do zdrowia!

Od ponad tygodnia w Klubie jest nieobecny Piotr Szor. Prezes Zarządu Widzewa Łódź przeszedł niedawno poważną operację kręgosłupa i teraz przechodzi rehabilitację związaną z tym zabiegiem. Mimo tego prezes Piotr Szor ogląda i mocno przeżywa każde spotkanie Widzewiaków, i tak było również tym razem. Piotrze, w imieniu piłkarzy, trenerów i wszystkich pracowników klubu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i wspólnego oglądania meczów Widzewa na stadionie!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela