Aktualności

Wokół meczu z Orłem Nieborów

Wygrana z Orłem Nieborów dała Widzewowi pozycję lidera IV ligi. Oto garść ciekawostek związanych z tym spotkaniem.

Widzew liderem

Najważniejszym wydarzeniem związanym z wygraną Orłem Nieborów był z pewnością fakt, że wygrana ta zapewniła Widzewowi pozycję lidera IV ligi. Łodzianie na pierwszym miejscu znaleźli się po 29. kolejce po raz pierwszy w tym sezonie.

Piękne passy trwają

Wygrana z Orłem była dziesiątą z rzędu łodzian w rundzie wiosennej. Widzewiacy, jako jedyni w lidze, zwyciężyli we wszystkich spotkaniach w rundzie rewanżowej. Zwycięstwo było także siódmą z rzędu wygraną łodzian w meczu rozegranym na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Czerwono-biało-czerwoni kontynuują też inne passy. Wygrana z Orłem była czwartą pod rząd bez straty gola. Widzew przedłużył też do szesnastu serię spotkań z chociaż jednym zdobytym golem.

Najwyższa wygrana

Wygrana 5:0 z Orłem Nieborów była najwyższym zwycięstwem łodzian w tym sezonie. Do tej pory rekordowa była jesienna kanonada w meczu ze Stalą Głowno, również na obiekcie SMS, zakończona wynikiem 5:1. Pięć strzelonych goli pozostaje najlepszym rezultatem jeśli chodzi o zdobycz bramkową widzewiaków w jednym spotkaniu.

Show Roberta Kowalczyka

Niekwestionowanym bohaterem meczu z Orłem był strzelec trzech bramek – Robert Kowalczyk. Hat trick napastnika była drugim, jaki w tym sezonie udało się zdobyć jednemu z graczy Widzewa. Wcześniej sztuka ta udała się Kamilowi Zielińskiemu, który aż czterokrotnie pokonał jesienią bramkarza Stali Głowno.

Niezawodny Kaczyński

Nie przestaje zaskakiwać inny napastnik łodzian – Sebastian Kaczyński – który potwierdził w meczu z Orłem, że trener Marcin Płuska wpuszczając go na boisko może liczyć na skuteczną grę. Zawodnik po raz czwarty wpisał się na listę strzelców wchodząc w roli rezerwowego. Tym razem golkipera gości pokonał praktycznie przy swoim pierwszym kontakcie z piłką, świetnie odnajdując się po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Groźne stałe fragmenty

Z pięciu strzelonych Orłowi goli, aż cztery łodzianie zdobyli dzięki stałym fragmentom gry. Po centrach z rzutów wolnych na listę strzelców wpisywali się Princewill Okachi i Sebastian Kaczyński. Robert Kowalczyk strzelił zaś jednego ze swoich goli po rzucie rożnym, a jednego, dobijając wykonany przez siebie rzut karny.

Dopiero drugi karny

Rzut karny wykonywany przez Roberta Kowalczyk to dopiero druga jedenastka podyktowana przez sędziów dla Widzewa w tym sezonie. Ostatni raz rzut karny łodzianie wykonywali jesienią w meczu z LKS Rosanów. Wówczas wykonywał go Mariusz Rachubiński, któremu nie udało się pokonać bramkarza.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 26.05.2018

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 26.05.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 69
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 67
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 59
4 Polonia Warszawa 56
5 Kaczkan Huragan Morąg 48
6 Olimpia Zambrów 47
7 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46
Pełna tabela