Aktualności

Wokół meczu z Olimpią Zambrów

Spotkanie Widzewa ze spadkowiczem z drugiej ligi obfitowało w sporo emocji, zarówno w trakcie meczu, jak i przed jego rozpoczęciem. Co warto zapamiętać?

Byli trenerzy, zawodnicy i "Waligóra show"

Gośćmi specjalnymi piątkowego spotkania byli piłkarze Widzewa, którzy pamiętają pierwszy mecz łodzian w europejskich pucharach oraz dawni trenerzy RTS-u – Bronisław Waligóra i Władysław Żmuda. Obaj szkoleniowcy przed pierwszym gwizdkiem sędziego zostali uhonorowani przez prezesa Przemysława Klementowskiego. Trener Waligóra, który prowadził łodzian w legendarnym meczu na Maine Road, chwilę później poderwał publiczność w Sercu Łodzi niezwykle emocjonalnym wystąpieniem.

Rekordowa seria trwa, choć wisiała na włosku

Bramka strzelona przez Kacpra Falona w ostatnich sekundach meczu dała łodzianom szóste z rzędu zwycięstwo ligowe w tym sezonie. Do tej pory na trzecioligowym froncie najlepszym pod tym kątem osiągnięciem było wygranie czterech spotkań z rzędu w poprzednim sezonie. W przyszłym tygodniu o jej podtrzymanie czerwono-biało-czerwoni walczyć będą w wyjazdowym starciu z Huraganem Morąg.

"Kostek" w nowej roli

Trener Franciszek Smuda zaskoczył w piątek wielu obserwatorów i kibiców, dokonując niespodziewanej zmiany w składzie. Macieja Kazimierowicza zastąpił w środku polu wracający do gry po kontuzji Damian Kostkowski. W drugiej połowie "Kazik" zmienił jednak "Kostka" i na kilka sekund przed końcem spotkania otworzył swoim podaniem drogę do bramki.

Rekordowa frekwencja

Mimo piątkowego terminu spotkania, kibice Widzewa po raz kolejny potwierdzili swoją wyjątkowość. Rywalizacja z Olimpią Zambrów przyciągnęła na stadion przy alei Piłsudskiego 16 550 kibiców. Był to drugi wynik minionego weekendu w całym kraju (lepszą frekwencję odnotowano tylko we Wrocławiu) i rekordowy w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

Kibice Widzewa wsparli poszkodowanych

Prawie 13 tysięcy złotych przekazali kibice Widzewa Łódź na rzecz pomocy poszkodowanym przez nawałnice, które kilka tygodni temu nawiedziły nasz kraj. Zbiórka przeprowadzona została przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w trakcie meczu z Olimpią Zambrów.

Urodzinowe trafienie Falona

Kacper Falon zadebiutował w sobotę w barwach Widzewa w rozgrywkach ligowych. 20-latek, który w piątek obchodził swoje urodziny, zmienił w 84. minucie Adama Radwańskiego. Swoje święto zawodnik uświetnił golem, który w doliczonym czasie gry zapewnił łodzianom kolejne trzy punkty i podtrzymanie zwycięskiej serii.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela