Aktualności

Wokół meczu z MKS-em Ełk

W sobotę Widzew wygrał z MKS-em Ełk 4:0 i przynajmniej do niedzielnego popołudnia będzie liderem I grupy III ligi. Sporo działo się także wokół tego meczu.

Widzew na czele tabeli

Zwycięstwo podopiecznych trenera Franciszka Smudy nad MKS-em Ełk oraz podział punktów w meczu Warta Sieradz - Legia II Warszawa (1:1) sprawił, że przynajmniej do niedzielnego popołudnia to łodzianie będą liderem I grupy III ligi. O 11:00 w Tomaszowie rozpoczęło się bowiem bardzo istotne w kontekście układu sił w tabeli spotkanie między Lechią a Finishparkietem.

Znów na zero z tyłu

Kibiców RTS-u mogą cieszyć nie tylko cztery gole zaaplikowane rywalom z Ełku. Równie budujący jest fakt, że widzewiacy zanotowali już czwarty mecz z rzędu bez straconej bramki. W obecnym sezonie Patryk Wolański wyciągał piłkę z siatki jedynie w meczu 1. kolejki w Sulejówku. Kolejne spotkania - ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Wartą Sieradz, Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz MKS-em Ełk - bramkarz Widzewa zakończył na zero z tyłu.

Pojedynek braci Świderskich

Mecz z MKS-em był szczególnym przeżyciem dla napastnika łodzian - Daniela Świderskiego, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw drużyny z Ełku i został królem strzelców I grupy III ligi. Co więcej, w MKS-ie występuje obecnie starszy brat Daniela - Michał. W sobotę spędził on na boisku pełne 90 minut. Lepszy humor po zakończeniu spotkania miał oczywiście młodszy z braci, który w 62. minucie strzelił piękną bramkę, a kilkanaście minut popisał się asystą przy golu Mateusza Michalskiego.

16-letni bohater nagrodzony

Oprócz zawodników RTS-u, bohaterem sobotniego spotkania był również 16-letni Hubert, który tydzień temu, po meczu z Wartą Sieradz, uratował życie swojego dziadka dzięki wzorowo przeprowadzonej pierwszej pomocy. Hubert za swoją godną podziwu postawę został nagrodzony koszulką Widzewa z podpisami piłkarzy, a trener Franciszek Smuda zaprosił go na trening pierwszej drużyny.

Pierwsza pomoc na Widzewie

Będący pod wrażeniem postawy Huberta klub postanowił mocno zaangażować się w naukę zasad pierwszej pomocy wśród swoich kibiców. Od godziny 16:20 aż do chwili rozpoczęcia meczu pod trybuną D wszyscy chętni mogli wziąć udział w szybkim kursie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonym w punkcie PCK. W przerwie spotkania ratownicy medyczni przeprowadzili pokaz resuscytacji pokazywany na telebimach.

Frekwencja? Jak zwykle znakomita!

Pomimo wciąż trwających wakacji, mecz z MKS-em Ełk z trybun Serca Łodzi oglądało 16 052 kibiców! Choć w niedzielę spotkania na własnych stadionach rozegrają jeszcze występujące w Ekstraklasie Lech Poznań oraz Legia Warszawa, nie ma wątpliwości, że frekwencja na Widzewie znów będzie jedną z najwyższych w całych krajowych rozgrywkach piłkarskich.

Nagrody dla drużyn młodzieżowych i rezerw

W przerwie meczu z MKS-em odbyła się jeszcze jedna miła uroczystość. Specjalne nagrody za zwycięstwa w swoich rozgrywkach w poprzednim sezonie otrzymały drużyny młodzieżowe (roczniki 1998/99, 2003, 2004, 2005) oraz rezerwy Widzewa, które wywalczyły awans do łódzkiej klasy okręgowej.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela