Aktualności

Wokół meczu z Mazovią Rawa Mazowiecka

Po spotkaniu z ostatnią drużyną ligi, 3 punkty zostały w Łodzi. Nikt z obozu Widzewa nie dopuszczał innego scenariusza na ten mecz.

Przełamanie złej passy

Ostatnie wyniki łódzkiego zespołu nie napawały optymizmem. Seria meczów bez wygranej, a nawet bez strzelonej bramki musiała się jednak kiedyś zakończyć. Idealnym momentem wydawał się mecz z notującą w tym sezonie słabe wyniki Mazovią. Trzeba zaznaczyć, że goście umiejętnie bronili się przez całą pierwszą połowę, a worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Duże umiejętności zaprezentował Kamil Zieliński, który w 54 minucie spotkania otworzył wynik. Ten sam zawodnik kilka minut później mógł cieszyć się z kolejnego trafienia. Wynik spotkania ustalił wprowadzony po przerwie Igor Świątkiewicz.

Kolejni debiutanci w drużynie Widzewa

Niedzielne spotkanie było okazja do debiutu dla kolejnych zawodników z szerokiej kadry. Pierwszy raz na boiskach IV ligi mogliśmy zobaczyć Konrada Reszkę. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, młody bramkarz Widzewa miał już po kliku minutach, kiedy wygrał pojedynek z napastnikiem przeciwnika. Przez cały mecz Reszka interweniował pewnie i zakończył spotkanie z czystym kontem. Utalentowany bramkarz może być zadowolony z swojego występu, a trener Płuska będzie miał pozytywny ból głowy przed kolejnym spotkaniem.

W końcowej fazie meczu na boisku pojawił się kolejny debiutant - Damian Marcioch. Co prawda zawodnik ten zagrał już w meczach pucharowych, jednak na debiut w lidze musiał czekać dosyć długo. Marcioch przebywał na boisku kilka minut, ale dał się zapamiętać po mocnym strzale z 30 metrów. Przy odrobinie szczęścia ta odważna próba mogła zakończyć się bramką.

Były widzewiak w drużynie gości

Paschal Obinna Ekwueme zaliczył w Widzewie krótki epizod, w trakcie sezonu 2004/05. Zawodnik Mazovii jest reprezentantem wybitnie sportowej rodziny. Jego trzej bracia także są piłkarzami, a dwóch z nich to zawodnicy znani kibicom. Emmanuel Ifeanyi Ekwueme to były piłkarz Widzewa oraz Polonii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Największą karierę z braci Ekwueme zrobił Martins Nnabugwu - zawodnik takich klubów jak Wisła Kraków czy Legia Warszawa. Bracia Ekwueme grają w tym momencie w zespołach z niższych lig, może kiedyś przyjdzie im występować w jednej drużynie.

Absencja Bartosa

Kolejny żółty kartonik zobaczył Kamil Bartos. Jest to jego czwarta żółta kartka, zatem piłkarz nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu. Będzie to dla drużyny bolesna strata, ponieważ szybki zawodnik prezentował się w ostatnim czasie naprawdę dobrze. Co ciekawe, Bartos otrzymał żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym. Sędzia uznał, że bramkarz gości interweniował czysto i niestety ukarał zawodnika Widzewa. Mecz w Wiśniowej Górze Bartos będzie mógł obejrzeć z wysokości trybun.

Kibice na dobre i na złe

Mimo ostatnich niepowodzeń i mocno jesiennej aury w niedzielę na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego piłkarze Widzewa mogli liczyć na wsparcie kibiców. Żywiołowy doping nie ustawał przez 90 minut. Czerwono-biało-czerwoni zrewanżowali się swoim fanom trzema bramkami w drugiej części spotkania i tradycyjnym pomeczowym podziękowaniem. Za wsparcie drużyny bardzo wdzięczni kibicom są również Działacze Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela