Aktualności

Wokół meczu z Koroną Kielce

Piłkarze Widzewa Łódź w meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzyli się z Koroną Kielce. W wyjazdowym spotkaniu padł wynik 1:1. Co działo się wokół boiska?

#WidzewskaMłodzież debiutuje

Na tę chwilę długo czekało dwóch młodych zawodników Widzewa Łódź. W meczu z Koroną swój debiut w pierwszym zespole zanotowali Jakub Kmita i Dawid Owczarek. Pierwszy z nich do rozgrywek zgłoszony był już na początku sezonu, ale na premierowy występ musiał pracować do 33. kolejki. Kmita wszedł na boisko w 71. minucie, zmieniając Piotra Samca-Talara, a swój debiut ukoronował asystą przy golu Karola Czubaka. Z kolei drugi z wychowanków Akademii Widzewa Łódź - Dawid Owczarek, zmienił w 90. minucie innego młodzieżowca, Filipa Bechta. Dla Owczarka występ był zwieńczeniem dłuższego okresu pracy z pierwszym zespołem. Wszystkim młodym zawodnikom życzymy powodzenia i kolejnych spotkań ligowych!

Gorący doping na trybunach

Spotkanie w Kielcach obejrzała liczna publiczność, która najprawdopodobniej wypełniła limit 25% pojemności Suzuki Areny. Wśród nich znalazła się grupa ok. 180 kibiców Widzewa Łódź, którzy w niezorganizowany sposób dotarli na stadion Korony i wspierali czerwono-biało-czerwonych. W trakcie spotkania nie zabrakło głośnego dopingu dla obu stron i oprawy przygotowanej przez miejscowych fanów.

Koniec sezonu dla młodzieżowca

Mecz z Koroną Kielce był ostatnim występem Filipa Bechta w tym sezonie. Młody obrońca obejrzał w piątkowym spotkaniu czwartą żółtą kartę w tym sezonie, co wyklucza jego udział w starciu z Odrą Opole w ostatniej kolejce. Bilans zawodnika zatrzymał się na czternastu meczach ligowych, w których spędził na boisku 912 minut i zdobył jednego gola, w jesiennym starciu przeciwko Miedzi Legnica. Młodzieżowiec dorzucił jeszcze występ w Fortuna Pucharze Polski.

Tylko jeden zagrał przeciwko byłemu klubowi

W kadrach Widzewa i Korony znalazło się czterech piłkarzy, którzy mają w swoim dorobku grę dla obu tych klubów. Mowa tutaj o Łukaszu Kosakiewiczu, Marcelu Gąsiorze, Kornelu Kordasie i Mateuszu Możdzeniu. Z tego grona jedynie ostatni zanotował występ przeciwko byłemu klubowi, spędzając na boisku 70 minut. Kosakiewicz i Kordas usiedli na ławce, a Gąsior znalazł się poza kadrą meczową.

Wszystkich kibiców zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu z Koroną Kielce, autorstwa Marcina Bryi i Martyny Kowalskiej. Żeby zobaczyć zdjęcia należy kliknąć [TUTAJ]


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela