Aktualności

Wokół meczu z Jagiellonią II Białystok

Niedzielny pojedynek między Jagą a RTS zakończył się podziałem punktów. Przedstawiamy ciekawostki związane z tym spotkaniem.

Czerwona inwazja

W Białymstoku na meczu III ligi grupy pierwszej zameldowało się ponad półtora tysiąca fanatyków łódzkiego Widzewa. Wśród nich podróżował również, aktualnie rekonwalescent, Michał Czaplarski, dla którego był to pierwszy tego typu wojaż. Zorganizowana grupa kibiców, niestety ze względów komunikacyjnych nie dostała się na wydarzenie. Mimo tego, z trybun dało się słyszeć wsparcie nielicznej grupy szczęśliwców.

Ekstraklasowy stadion

W ramach trzecioligowego pojedynku z rezerwami Jagiellonii Białystok kibice oraz piłkarze mogli poczuć choć powiew ekstraklasy. Zaczynając od biletów, poprzez identyfikatory dla prasy czy całą otoczkę związaną z wydarzeniem można było się poczuć jak na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Kolejne osłabienia

W 65. minucie spotkania z urazem mięśnia dwugłowego uda zszedł z boiska Kamila Tlaga, który natychmiast poprosił o zmianę, aby nie pogłębiać kontuzji. W poniedziałek ma mieć przeprowadzone badania i zostanie podjęta decyzja co dalej z jego leczeniem, oraz czy w ogóle będzie w stanie wystąpić w derbach. Dodatkowo pod koniec spotkania odnowił się drobny uraz kolana Michała Chorosia, który mimo problemów musiał dograć spotkanie. Dodatkowo na liście kontuzjowanych znajdują się Michał Czaplarski, Marcin Kozłowski oraz Robert Kowalczyk.

Los dał, los wziął

Mecz z Concordią Elbląg przyniósł szczęśliwą bramkę w ostatniej sekundzie meczu dla RTS, której zdobywcą był Piotr Burski. W meczu z "Jagą" szczęście od Widzewa się odwróciło i na dwadzieścia sekund przed końcem spotkania po rzucie rożnym piłkę do bramki Chorosia wepchnął Marek Wasiluk, który w sezonie 2013/2014 grał w łódzkiej drużynie.

Byli widzewiacy na trybunach

W trakcie meczu w stolicy Podlasia na trybunach zostali zauważenie byli piłkarze RTS, m.in. kapitan drużyny w sezonie 2014/2015 Rafał Augustyniak oraz Jakub Bartkowski, który ostatni raz zagrał w czerwono-biało-czerwonych barwach w sezonie 2013/2014, a aktualnie reprezentuje barwy Wigier Suwałki.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela