Aktualności

Wokół meczu z Górnikiem

Tysiące dzieci na trybunach, grad goli na boisku. Co działo się wokół boiska podczas meczu z Górnikiem Polkowice?

Dawaj Włocha!

Nie było to łatwe, ale ostatecznie wszystko udało się utrzymać w tajemnicy, a kibice otrzymali miłą niespodziankę. Przed rozpoczęciem meczu prezes Mateusz Dróżdż i dyrektor sportowy Łukasz Stupka na murawie przywitali nowego zawodnika Widzewa Łódź, którym okazał się Włoch Mattia Montini. Jako pierwsi o transferze dowiedzieli się kibice zgromadzeni na stadionie, a także widzowie WidzewTV. Był to ostatni akcent letniego okienka transferowego, a włodarze Klubu podziekowali fanom za dotychczasowe wsparcie.

Hiszpański zmiennik

Daniel Villanueava został 22 zawodnikiem, który w obecnym sezonie zagrał w pierwszej drużynie Widzewa Łódź. Pomocnik zmienił w 82. minucie Mateusza Michalskiego i zaliczył dziesięcio minutowy epizod, podczas którego mógł przywitać się z jedną z najliczniejszych widowni w Polsce. Villa jest czwartym piłkarzem z Hiszpanii, który wystąpił w koszulce czterokrotnych mistrzów Polski. W przeszłości barwy Klubu z al. Piłsudskiego 138 reprezentowali Jonathan de Amo, Cristian del Toro i Fernando Arriero.

Dziecięca inwazja

Spotkanie z Górnikiem Polkowice zostało zorganizowane pod hasłem zakończenia wakacji, a Klub otworzył sektor gości na najmłodszych kibiców Widzewa. Każde dziecko poniżej 18. roku życia mogło wejść na mecz za symboliczną złotówkę, co spotkało się z bardzo dużym odzewem, a "klatka" wypełniła się rodzinami i wycieczkami. Spotkaniu towarzyszyło wiele atrakcji, a na młodych sympatyków czekali piłkarze pierwszej i drugiej Widzewa - Przemysław Kita, Abdul-Aziz Tetteh i Daniel Mąka. Nie zawiedli też przedstawiciele widzewskich sekcji i trenerzy Młodego Widzewa. Swoje stanowiska z atrakcjami przygotowali przedstawiciele Widzew Łódź Futsal, Widzew EspoRTS, a także szkoleniowcy widzewskiej szkółki piłkarskiej. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zdobyć wiele gadżetów. Wiele z nich wręczał osobiście Widzewski Wilk, poruszających się wokół stadionu wraz ze swoją drużyną.

Strzelec na medal!

Kibice Widzewa po zakończeniu meczu dokonali wyboru w plebiscycie na Zawodnika Meczu, organizowanego we współpracy z firmą ET Promo. Decyzją fanów wyróżnienie i nagroda w postaci statuetki i 1000 zł trafi do Bartosza Guzdka. Urodzony w Wadowicach napastnik wyprowadził widzewiaków na prowadzenie w 46. minucie, wykorzystując dobre podanie Patryka Stępińskiego. Na drugim miejscu zameldował się cichy bohater spotkania - Marek Hanousek. Przed pierwszym gwizdkiem statuetkę za mecz ze Stomilem Olsztyn otrzymał Portugalczyk Fabio Nunes.

Frekwencyjne Himalaje

Sobotnia frekwencja w Sercu Łodzi nie była najwyższa w kraju, ale potwierdziła, że kibice Widzewa potrafią wypełniać swój stadion bez względu na przeciwnika. Na trybunach przy Piłsudskiego zameldowało się 15 743 głośno dopingujących widzów. Wyższe frekwencje zanotowano jedynie w Poznaniu i Zabrzu, gdzie rozgrywano mecze PKO Ekstraklasy.

Bez sentymentów

Prezes Mateusz Dróżdż, trener Janusz Niedźwiedź i pomocnik Patryk Mucha będą doskonale wspominać mecz ze swoim niedawnym pracodawcą. Widzew pewnie pokonał gości z Dolnego Śląska, a kibice obejrzeli emocjonujące widowisko. Sobotni mecz miał także wyjątkowy wymiar dla trenera Piotra Barylskiego. Szkoleniowiec Górnika urodził się w Łodzi, a zamiłowania do sportu i zawodu trenera nabrał na stadionie Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela