Aktualności

Wokół meczu Widzewa ze Stalą Głowno

Widzew wygrał na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Stalą Głowno 5:1. Oto kilka ciekawostek dotyczących tego spotkania.

Udany debiut trenerów

Spotkanie ze Stalą było debiutem dla trenerskiego duetu Marcin Płuska – Mateusz Oszust. Pierwszy mecz wypadł bardzo dobrze. Wysokie zwycięstwo na pewno pozwoli widzewiakom z dużym optymizmem podejść do kolejnych spotkań. Trener Płuska po meczu pozytywnie oceniał występ swoich podopiecznych, choć zwracał uwagę na fakt, że zwycięstwo mogło być wyższe.

Kamil Zieliński Superstar

Kapitalny mecz rozegrał w pojedynku ze Stalą napastnik łodzian Kamil Zieliński. Snajper łodzian zdobył w tym meczu cztery gole, a miał jeszcze kilka innych dobrych okazji do powiększenia swojego dorobku strzeleckiego. Pod koniec spotkania trenerzy pozwolili napastnikowi odpocząć. W jego miejsce na placu gry pojawił się Nikodem Kasperczak, który również wpisał się na listę strzelców.

Bednar zagrał na stoperze

W spotkaniu ze Stalą, pod nieobecność pauzującego za kartki Damiana Dudały, trener Płuska zdecydował się na dokonanie pewnych eksperymentów w środku obrony. Stanowili ją dwaj nominalni pomocnicy: Michał Czaplarski oraz Vladimir Bednar. Popularny „Czapla” zagrał już jako stoper w wygrany 3:1 meczu z Orłem Nieborów. Nominalny prawy pomocnik Bednar, wracający do składu po kontuzji, doznanej w pierwszym spotkaniu tego sezonu, jako stoper zagrał na nowej pozycji dobre zawody.

Pierwsze zwycięstwo na SMS

Mecz ze Stalą był drugim spotkaniem, jakie Widzew rozegrał w roli gospodarza na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Wysoka wygrana z zespołem z Głowna była pierwszym zwycięstwem widzewiaków na tym obiekcie. Wcześniej łodzianie przegrali tu z PGE GKS II Bełchatów (1:2).  


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży w Sędziejowicach 10.11.2017

Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży w Sędziejowicach 10.11.2017

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 34
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 34
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 30
4 Huragan Morąg 30
5 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 28
6 Victoria Sulejówek 25
7 Olimpia Zambrów 24
Pełna tabela