Aktualności

Władze Widzewa spotkały się z łódzkimi radnymi

W czwartek na stadionie Widzewa władze klubu spotkały się z radnymi Rady Miejskiej w Łodzi. Głównym tematem były potrzeby i oczekiwania Widzewa odnośnie infrastruktury sportowej.

W spotkaniu wzięli udział radni Rady Miejskiej w Łodzi: Marcin Gołaszewski, Marta Przywara, Bartosz Domaszewicz, Krzysztof Makowski, Rafał Markwant, Tomasz Kacprzak, Sylwester Pawłowski oraz Katarzyna Wachowska. W Łodzi pojawił się też Piotr Sęczkowski, burmistrz Poddębic. Widzew reprezentowali prezes Remigiusz Brzeziński i wiceprezes Piotr Szor, przewodniczący Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź Tomasz Stamirowski, a także członkowie rady nadzorczej spółki Tomasz Figlewicz i Wiesław Cholewa, będący jednocześnie przedstawicielem strategicznego sponsora klubu, firmy Murapol.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia gościom najważniejszych faktów dotyczących Widzewa: jego historii, sukcesów, najbardziej znanych postaci związanych z łódzkim klubem. Głównym jego tematem były jednak potrzeby i oczekiwania Widzewa w zakresie infrastruktury: rozbudowy stadionu, poprawy jakości ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego oraz stworzenia bazy treningowej Widzewa na obiektach Startu.

- Chciałbym zaprosić Państwa do dyskusji na te tematy, ważne dla całej widzewskiej społeczności, bo jeśli chodzi o infrastrukturę doszliśmy do ściany. Nie ma co kryć - stadion jest dla nas za mały, co dobitnie pokazały liczby. Liczymy na to, że miasto poważnie pochyli się nad projektem rozbudowy. Analizy biura, które projektowało stadion dowodzą, że jest to możliwe - mówił wiceprezes Widzewa Piotr Szor.

- Zdajemy sobie sprawę, że przy potencjale kibicowskim Widzewa rozbudowa obiektu o 2-3 tysiące miejsc nie ma uzasadnienia. Konieczny jest konkretny projekt, który pokaże możliwości techniczne takiej inwestycji - stwierdził radny Tomasz Kacprzak. Gotowość przygotowania takich projektów, opartych o konkretne liczby i szacowane koszty, potwierdził przewodniczący Stowarzyszenia Tomasz Stamirowski.

W kwestię dotyczącą terenu Startu zaangażowany jest radny Bartosz Domaszewicz. - Do marca powinno rozpocząć się postępowanie na opracowanie wstępnej koncepcji zagospodarowania Startu. W połowie roku administrację nad obiektami powinien przejąć MOSiR. Widzę biznesową szansę powodzenia tego projektu, ale jako połączenie kompleksu treningowego oraz terenu rekreacyjnego - mówił.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić 110-lecie Widzewa. Jest to dobra okazja, by zbudować grupę przychylnych klubowi osób i zacząć lobbować w Urzędzie Miasta procesowanie najważniejszych dla klubu inwestycji - powiedział radny Krzysztof Makowski.

Wiceprezes Piotr Szor zaproponował powołanie zespołu sterującego lub komisji roboczej, która kompleksowo zajęłaby się projektami związanymi ze strukturą sportową. Zgodzili się na to wszyscy obecni radni. - My, niżej podpisani, reprezentujący szeroko pojęte środowisko widzewskie, zapewniamy, że będziemy aktywnie działać na rzecz pożytecznej współpracy Miasta Łódź i Klubu Widzew Łódź - takie zapewnienie pojawiło się w podpisanej przez uczestników spotkania deklaracji.

W najbliższych tygodniach podobne spotkania będą odbywać się cyklicznie. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela