Aktualności

Wizyta u outsidera - zapowiedź meczu z Rolimpexem GKS-em Wikielec

W sobotę 14 października piłkarze Franciszka Smudy rozegrają mecz 12. kolejki I grupy III ligi. Ich rywalem będzie beniaminek zamykający tabelę.

Łodzianie zajmują obecnie 2. miejsce w stawce. Czerwono-biało-czerwoni w dotychczasowych jedenastu spotkaniach zapisali na swoim koncie 8 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę. W ostatniej konfrotnacji ligowej, bez większych problemów, rozprawili się z innym beniaminkiem - Turem Bielsk Podlask, zwyciężając w Sercu Łodzi 4:0.

Sztab szkoleniowy nie będzie mógł tym razem skorzystać z dwóch zawodników. Do Wikielca nie pojechali Daniel Mąka i Bartłomiej Niedziela, do tej pory etatowi kadrowicze czerwono-biało-czerwonych, którzy zmuszeni zostali do pauzy z powodów zdrowotnych. Ich miejsce zajeli Mateusz Ostaszewski i Kamil Tlaga. Dla tego drugiego występ w Wikielcu może być debiutem ligowym w sezonie 2017/2018.

Trzecioligowy Rolimpex GKS Wikielec zajmuje w rozgrywkach I grupy III ligi ostatnie miejsce - poza jednym remisem, wszystkie pozostałe dziesięć spotkań przegrał. Jest to zapewne główna przyczyna odejścia trenera Wojciecha Tarnowskiego, którego zastąpił jego dotychczasowy asystent - Arkadiusz Klimek.

Najlepszym zawodnikiem, a zarazem najlepszym strzelcem zespołu, jest Remigiusz Sobociński, który w przeszłości występował w ekstraklasie m.in. w barwach Śląska Wrocław i Amiki Wronki.

Sobotnie spotkanie w Wikielcu dla gości będzie kolejną, choć bardzo trudną szansą na poprawienie niezbyt imponującego bilansu. Natomiast dla samej miejscowości, maleńkiego Wikielca, to prawdziwie święto i prawdopododobnie jedno z najważniejszych wydarzeń w historii. O specjalnych przygotowaniach do tego spotkania w przekazach medialnych wielokrotnie podkreślał prezes klubu.

Arbitrem głównym tego meczu będzie Kamil Baranowski z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W tym sezonie prowadził on m.in. wygrane przez łodzian spotkanie z MKS-em Ełk.

Serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

Rolimpex GKS Wikielec - Widzewa Łódź / sobota 14 października 2017 r., godzina 15:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela