Aktualności

Wiślacka wyprawa rowerowa dotarła do Serca Łodzi

Sambor z Krzeszowic, kibic Wisły Kraków, kontynuuje swoją rowerową wyprawę na rzecz chorej Sandry. W akcję włączył się klub Widzew Łódź, którego siedzibę kibic odwiedził w środę przed meczem ze Skrą.

Przypomnijmy, że Sambor jest organizatorem "Wiślackiej Wyprawy Rowerowej”, podczas której odwiedza kluby i fankluby, których kibice są zaprzyjaźnieni z krakowską Wisłą i w jej trakcie zbiera pamiątki na licytacje charytatywne. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na leczenie dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni. - Pomysł narodził się w momencie, gdy w Zabierzowie naszemu koledze urodził się Kacper, syn chorujący na rdzeniowy zanik mięśni. Istnieje wynaleziony w Stanach Zjednoczonych lek na tę chorobę, ale jest niezwykle drogi, bo kosztuje około 9 milionów złotych. To potężna kwota, którą Kacprowi udało się zebrać. Następnie zostałem poproszony przez rodziców innych dzieci i jak do tej pory udało się pomóc i zebrać środki finansowe dla czwórki chorych. Tym razem wspieramy Sandrę, która pochodzi z Kalisza, gdzie kibice sympatyzują z klubami z Chorzowa, Torunia i Krakowa - opowiadał Sambor, którego wyprawa trwa w najlepsze.

Wielkoduszny kibic wyruszył w trasę kilka dni temu, objeżdżając miejscowości w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Następnie obrał kierunek na województwo świętokrzyskie, gdzie został ugoszczony przez kibiców ze Starachowic i Skarżyska-Kamiennej. - Zostałem miło przyjęty przez chłopaków z tych miejscowości. Zorganizowano mi nocleg i przekazano gadżety fanklubów Widzewa - mówił Sambor, który z samego rana w środę wyruszył w stronę Łodzi i stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Podróż nie była łatwa, bo w trakcie jazdy wiślak musiał dwukrotnie reperować usterki w swoim rowerze. Ostatecznie udało mu się dotrzeć do "Serca Łodzi", gdzie czekał na niego Marcin Tarociński z koszulką pierwszej drużyny podpisaną przez wszystkich zawodników.

Po krótkim pobycie pod stadionem Widzewa, Sambor udał się do Zgierza, gdzie ciepło przywitali go miejscowi fani czerwono-biało-czerwonych. Kolejnym przystankiem na drodze kibica z Krakowa będzie Toruń, a następnie Kalisz, z którego pochodzi chora Sandra. Potem Sambor uda się na południe, by przez Chorzów dotrzeć do Krakowa i rodzinnych Krzeszowic. Podsumowaniem "Wiślackiej Wyprawy Rowerowej" będzie uruchomienie licytacji zebranych gadżetów i pamiątek. Będziemy na bieżąco informować o akcji.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela