Aktualności

Wisła Kraków zwycięzcą w E-sportowym Turnieju z okazji 110-lecia Widzewa

Drugie miejsce w rozgrywkach zajął Ruch Chorzów, a na najniższym stopniu podium uplasował się Widzew Łódź. Za nami prawdziwe święto e-sportu!

Środowe zawody były świetną okazją do integracji zawodników i kibiców Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, a także gospodarzy z Widzewa Łódź. Jednak pomimo przyjacielskiej atmosfery panującej wśród sympatyków tych trzech klubów, na wirtualnej murawy nie było miejsce na koleżeńskie gesty. Już pierwsze starcie, rozegrane pomiędzy Alanem Kosińskim i Marcinem Szesem zakończył się  zwycięstwem łodzianina 3:1. Równie bezlitosny dla reprezentanta "Niebieskich” był Bartosz Jakubowski, który pokonał "Mrn-a” 4:1.

W ostatnim spotkaniu w grupie profesjonalnych e-sportowców rywalizowali "Bejotte" z  "Cosanero” i trzeba powiedzieć, że mecz przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł wiślak, ale w 64. minucie Kosiński doprowadził do wyrównania. Niestety dla gospodarzy, „Bejott” w samej końcówce meczu wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i zdobył gola na wagę cennego zwycięstwa. - Turniej okazał się być bardzo fajną inicjatywą i cieszę się, że mogłem w niej wziąć udział. Warto pochwalić też bardzo dobre zaplecze techniczne, które zapewniło dokonały sygnał i jakość gry. Zawsze wolę rywalizować z przeciwnikami twarzą w twarz, jednak tutaj też było bardzo ciekawie - mówił Jakubowski, który na co dzień reprezentuje Wisłę All in Games Kraków, a prywatnie jest kibicem Widzewa Łódź.

Warto dodać, że rozgrywki były transmitowane wieloma różnymi kanałami, dzięki czemu dotarły do bardzo licznej publiki w całej Polsce. Po zakończeniu rywalizacji e-sportowców, przyszedł czas na zawody pomiędzy kibicami, wyłonionymi w drodze eliminacji. Jako pierwsi na wirtualną murawę wyszli Adrian Majchrzak z Widzewa Łódź oraz Dawid Adamczyk z Ruchu Chorzów. Górą w pierwszym starciu kibicowskich zawodów był zawodnik ze Śląska, który pokonał Majchrzaka aż 6:1. Adamczyk okazał się również zwycięzcą starcia z wiślakiem Pawłem Galerczykiem, wygrywając 3:1.

W ostatnim spotkaniu, w którym zmierzyli się Galerczyk (Wisła) i Majchrzak (Widzew) padł remis 3:3, dzięki czemu poznaliśmy ostateczną klasyfikację turnieju. Pierwsze miejsce zajęła Wisła Kraków z dorobkiem 7 punktów, drugi był Ruch Chorzów z 6 "oczkami". Widzewiacy uzbierali 4 punkty co pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca.

Wyniki w E-sportowym Turnieju z okazji 110-lecia Widzewa Łódź:

Mecz I: Cosanero (Widzew) - Mrn (Ruch) 3:1

Mecz II: Mrn (Ruch) - Bejott (Wisła) 1:4

Mecz III: Bejot (Wisła) - Cosanero (Widzew) 2:1

Mecz IV: Adrian Majchrzak (Widzew) - Dawid Adamczyk (Ruch) 1:6

Mecz V: Dawid Adamczyk (Ruch) - Paweł Galerczyk (Wisła) 3:1

Mecz VI: Paweł Galerczyk (Wisła) - Adrian Majchrzak (Widzew) 3:3

Przypominamy, że to nie koniec e-sportowych emocji przewidzianych na środowe popołudnie i wieczór. Po zakończeniu meczu II ligi pomiędzy Widzewem a Skrą Częstochowa odbędzie się spotkanie o 3. miejsce VPL Euro Proleague 2020. - Przed nami mecz sezonu w rozgrywkach Ligi Europy. Po ostatnim sukcesie, jakim był awans do play-offów PLWK, mamy chęć na kolejny sukces i wieńczenie naszej europejskiej przygody. Liczymy w tym spotkaniu na naszych wiernych kibiców, którzy dają nam ogromne wsparcie w każdym meczu -mówił przed meczem Jakub Kiepas, zawodnik Red Wolves. Początek starcia z KSV Hessen Kassel o godz. 21:30, a oglądać je będzie można za pośrednictwem oficjalnego profilu klubu na Facebooku.

***
Śledź Red Wolves w mediach społecznościowych! Jesteśmy na Facebookuna Instagramiena Twitterze i na Youtube! Zachęcamy do polubienia, obserwowania oraz subskrybowania! Przypominamy również, że w oficjalnym sklepie Widzewa dostępne są unikatowe koszulki polo z logiem e-sportowej sekcji czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela