Aktualności

Wirtualne starcie z Legią przy okazji meczu Fortuna Pucharu Polski!

Rozpocznij przeżywanie piłkarskich emocji związanych z hitowym meczem z Legią Warszawa. We wtorek o godz. 17:30 na wirtualne boisko wybiegną e-sportowcy obu klubów, dając przedsmak środowej rywalizacji.

Rok temu w 1/16 finału Pucharu Polski oba zespoły dzieliły dwa poziomy rozgrywkowe. Dziś jest to różnica już tylko jednej ligi, ale w obu drużynach doszło do wielu zmian, a o tym, która z nich jest lepsza przekonamy się w środę o godz. 17:40. Drugim akcentem pucharowej rywalizacji będzie dodatek w postaci starcia w grze FIFA 21 pomiędzy czerwono-biało-czerwonymi i "Wojskowymi", dla których będzie to drugi taki mecz w tym roku.

W czerwcu połączone siły amp-futbolistów i e-sportowców zmierzyły się ze sobą na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Widzewiacy wyszli z rywalizacji obronną ręką, pokonując rywali z Warszawy  2:1 w formacie "2vs2". Przypomnijmy, że po stronie stołecznej drużyny grał Miłosz “milosz93” Bogdanowski 4-krotny mistrz Polski.

Tym razem będzie to czysto e-sportowy pojedynek, Reprezentantem Widzewa będzie Alan “Cosanero” Kosiński, który po zadowalających wynikach w poprzednich meczach pokazowych z udziałem innych klubów będzie miał teraz szansę stawić czoła bezpośrednio dwóm czołowym zawodnikom w Polsce. W barwach Legii Warszawa ponownie wystąpi Miłosz Bogdanowski, a jego partnerem będzie pierwszy gotówkowy transfer między polskimi klubami - Gracjan “El Polako” Gołębiewski, który latem zamienił Arkę Gdynia na trykot z “eLką”. Nowy zawodnik warszawskiej Legii w poprzednim sezonie może pochwalić się zwycięstwem w prestiżowych rozgrywkach Ekstraklasa Games oraz walką na arenie międzynarodowej m.in. w turniejach w Paryżu czy w Atlancie. Obaj zawodnicy to reprezentanci eFutbolu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pomimo wysoko zawieszonej poprzeczki przez rywali z Warszawy, reprezentant Widzewa również nie próżnował i zaznaczył swoją obecność na polskiej scenie FIFA m.in. 5-8. miejscem na Ekstraklasa Games czy 9. miejscem w eliminacjach do polskiej kadry. Obaj zawodnicy Legii to reprezentanci eFutbolu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Hostem oraz komentatorem będzie znany na polskiej scenie Bartosz "bejott" Jakubowski, YouTuber oraz reprezentant Wisły All IN! Games Kraków, prywatnie kibic czterokrotnego mistrza Polski.

Wirtualne spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź, a Legią Warszawa rozpocznie się o 17:30 we wtorek. Transmisję z tego wydarzenia będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnego profilu Widzewa Łódx na Facebooku (POLUB NAS), ale również u partnerów medialnych na ich profilach społecznościowych: Onet Sport, Przegląd Sportowy oraz Esportmania.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela