Aktualności

Wilki przecierają szlaki w europejskich pucharach

Tożsamość Widzewa Łódź wykuwała się w rywalizacji z największymi potęgami kontynentu. Podobnym śladem wyruszyła wataha Red Wolves, która zadebiutowała w europejskich pucharach.

Kwiecień to miesiąc obchodów 110-lecia Widzewa Łódź, który poświęcimy największemu sukcesowi w historii klubu, czyli awansowi do półfinału Pucharu Europejskich Mistrzów Klubowych. Łodzianie hartowali swój słynny widzewski charakter w legendarnych spotkaniach z Rapidem Wiedeń, Liverpoolem oraz Juventusem, a w kwietniu będziemy wspominać kulisy drogi, która zaprowadziła widzewiaków na szczyt elitatnych rozgrywek. 

Teraz swoich sił w starciu z europejskimi klubami spróbują zawodnicy e-sportowej sekcji Widzewa, czyli Red Wolves. Wilki dołączyły do rozgrywek VPL Euro Proleague 2020, w których startują zespoły z całego kontynentu, podzielone na 8 grup. Wśród zgłoszonych drużyn możemy znaleźć e-sportowe sekcje klubów piłkarskich takich jak: Aris Saloniki, Omonia Nikozja, Sivasspor Kulubu, Estoril Praia czy Rapid Bukareszt. Spotkania w rozgrywkach VPL, którego partnerem jest włoski piłkarz Francesco Totti, przebiegają podobnie jak w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów, czyli zespoły rywalizują w starciach 11 na 11. 

Czerwone Wilki rywalizują w grupie 3, a ich przeciwnikami są: wspomniany wcześniej grecki Aris, zrzeszający graczy z Portugalii i Hiszpanii e-sportowy klub XF Iberia oraz turecki Adanaspor. Łodzianie mają już za sobą pierwsze starcie, w którym po wyrównanej grze przegrali z Grekami 0:2.

Warto dodać, że wirtualne rozgrywki organizowane przez VPL przebiegają podobnie, jak tradycyjne europejskie puchary, a mecze odbywają się co dwa tygodnie w środy. Red Wolves swoje najbliższe spotkanie rozegrają 8 kwietnia, a ich przeciwnikiem będzie XF Iberia. Trzymamy kciuki za widzewską sekcję e-sportową, która wyrusza na podbój Europy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela