Aktualności

Wiesław Wraga: To chwila, w której musimy pomóc piłkarzom

Gościem Marcina Tarocińskiego w programie "Widzewski Poranek” był Wiesław Wraga, legendarny pomocnik czerwono-biało-czerwonych, który wyraził troskę o postawę pierwszej drużyny.

Na początku rozmowy w studiu klubowego radia Wraga negatywnie ocenił wznowienie rozgrywek w wykonaniu zawodników trenera Marcina Kaczmarka. - Powiedzieć, że wygląda to niedobrze to mało. Nikt się tego nie spodziewał: zarówno piłkarze, ale też trenerzy i działacze. Kibice mogli liczyć na to, że będziemy mieli 7 punktów przewagi i powoli będziemy świętować. Rzeczywistość okazała się okrutna. Jest to tym bardziej smutne, że na swoim boisku odnieśliśmy dwie porażki - mówił półfinalista Pucharu Europy, znany z bezkompromisowych opinii. - Wydaje się, że nie możemy szukać usprawiedliwień w pandemii, bo warunki dla wszystkich są takie same. Nasza drużyna ma je nawet lepsze, a zawodnicy mają wszystko podane na tacy - dodał były reprezentant Polski.

Gość Marcina Tarocińskiego przypomniał okres z przełomu lat 80. i 90, kiedy drużyna Widzewa miała skład pozwalający walczyć o mistrzostwo Polski, a skończyła spadając do ówczesnej II ligi. - Badania lekarskie nie grają. W tamtym zespole mieliśmy świetne nazwiska, ale zostaliśmy "zajechani” fizycznie. Być może, jeżeli w meczu z Garbarnią wynik nie będzie korzystny, trzeba będzie podjąć radykalne kroki. Widzew w tym momencie to piękne miejsce do gry w piłkę nożną. Wszystko dopięte na ostatni guzik, pełne trybuny i dobre pieniądze do zarobienia. Może dla części zawodników szczytem marzeń jest gra na trzecim poziomie rozgrywkowym. Dla mnie takim szczytem była gra w Widzewie i udało mi się z nim dojść do półfinału Pucharu Europy. Jeśli komuś nie odpowiada gra w I lidze lub ekstraklasie, to może powinien odejść. Nie mamy czasu, bo skończy się to tak, jak w zeszłym sezonie - przestrzegał Wraga na antenie Widzew.FM.

Na koniec były piłkarz zaapelował do społeczności kibiców Widzewa. - Rozumiem zdenerwowanie i niezadowolenie kibiców, ale dajmy drużynie jeszcze chwilę spokoju. To czas, w którym musimy pomóc piłkarzom. Oni wiedzą już co zrobili źle i będą starali się to naprawić - podsumował Wiesław Wraga.

Całą rozmowę z byłym piłkarzem można odsłuchać na antenie klubowego radia, za pośrednictwem klubowej aplikacji lub strony widzew.com. Na powtórkę wtorkowego "Widzewskiego Poranka" zapraszamy od 16:00 i od 18:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela