Aktualności

Wielkie widzewskie serca dla mieszkańców DR Kongo

W ramach piątkowej zbiórki charytatywnej dla rodaków Merveille’a Fundambu kibice Widzewa przekazali ponad tonę darów.

Mobilizacja widzewiaków przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Fani klubu z Al. Piłsudskiego 138 zaczęli znosić ubrania i potrzebne rzeczy jeszcze na długo przed pierwszym gwizdkiem meczu Widzewa z GKS-em Jastrzębie. Szybko zapełnione zostały dwa przygotowane na tę okoliczność samochody ciężarowe. Pierwsze szacunki potwierdziły, że waga przekazanych darów znacznie przekroczyła tonę. Do tego dodać należy ponad tysiąc złotych pozostawione w puszce.

W poniedziałek rozpoczną się czynności związane z wysyłką darów do Demokratycznej Republiki Konga. Całość przekazanych darów zostanie dokładnie zważona, zabezpieczona i przygotowana do transportu. Wyznaczony zostanie również jego termin. Działania te koordynuje Fundacja na Rzecz Rozwoju Demokratycznej Republiki Konga, która zaangażowała się w zainicjowaną przez Widzew akcję przekazania sprzętu sportowego rodakom piłkarza łódzkiego klubu - Merveille’a Fundambu.

Dziękujemy wszystkim fanom Widzewa za to, że kolejny raz okazali wielkie serca, pomagając potrzebującym. Jesteśmy wdzięczni nie tylko za wszystkie przyniesione dary i przekazane środki finansowe, ale także za pozytywny odzew, entuzjazm i zaangażowanie w całą akcję. Podziękowania kierujemy również do firm Linktis, AutoForum i Honda AutoWitolin, które zadbały o logistykę zbiórki, firmy Pulpack, która przekazała niezbędne opakowania i Miejskiej Arenie Kultury i Sportu za wsparcie przygotowania stanowiska zbiórki.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela