Aktualności

Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy na kolejny rok z Akademią Widzewa

W czwartek 16 lipca zawarta została nowa umowa pomiędzy klubem a OSK "Tylko Widzew", na mocy której WOWP pozostaje sponsorem strategicznym Akademii Widzewa w sezonie 2020/2021.

Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy to inicjatywa kibiców Widzewa, która działa od 2013 roku, a od grudnia 2017 roku jest sponsorem strategicznym Akademii Widzewa. Cały projekt polega na gromadzeniu wpłat od kibiców, które wspólnie stanowić mają wsparcie funkcjonowania klubu z Al. Piłsudskiego 138.

Powstanie WOWP przypadło na trudne czasy, ale to właśnie zagrożenie w jakim znalazł się Widzew sprawiło, że jego fani zmobilizowali się i dali początek pięknej inicjatywie, która dziś stała się ważnym partnerem klubu. Dobrowolne i dowolne kwoty wpłacane przez setki darczyńców sprawiły, że od momentu powstania Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy fani zgromadzili za jej pośrednictwem już prawie milion złotych.

W 2017 roku osoby związane z projektem zdecydowały, że w sytuacji, gdy klub jest na dobrej drodze do odbudowy, warto zadbać o jego przyszłość. W związku z tym WOWP, zarządzana decyzją jej inicjatorów przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", została sponsorem strategicznym Akademii Widzewa. Na początku sezonu 2019/2020 przedłużono współpracę o rok, a teraz przyszedł czas na jej prolongowanie na kolejne rozgrywki.

16 lipca w sali konferencyjnej stadionu przy al. Piłsudskiego 138 podpisana została nowa umowa. W jej parafowaniu udział wzięli: prezes zarządu Widzew Łódź SA Martyna Pajączek, dyrektor Akademii Widzewa Maciej Szymański oraz Magdalena Kołecka i Marcin Lefik reprezentujący zarząd OSK "Tylko Widzew".

- Cieszę się, że kibice są tak bardzo zaangażowani w funkcjonowanie klubu i szczególną uwagę przykładają właśnie do jego przyszłości. Mam nadzieję, że Akademia Widzewa, którą sponsoruje Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy, da finansującym ją fanom wiele powodów do satysfakcji - przyznała przy okazji podpisania umowy Martyna Pajączek.

- Promując akcję staramy się uświadomić kibicom, że regularne wpłacanie, choćby drobnych kwot, pozwala nam - kibicom istotnie i zauważalnie wspierać klub. Wsparcie klubu i Akademii przez fanów jest też ważne dla potencjalnych sponsorów pierwszej drużyny, bo zdecydowanie chętniej angażują oni środki w klub, w którym relacje z kibicami są dobre - zauważyła Magdalena Kołecka z OSK "Tylko Widzew".

- Kontynuacja współpracy z marką WOWP stwarza możliwość dalszego rozwoju Akademii przez podnoszenie standardów opieki nad zawodnikami. Wierzymy, że w perspektywie pozwoli to kreować zawodników mogących regularnie grać w pierwszym zespole Widzewa. Wyjątkowa forma współpracy, w ramach której społeczność wspiera funkcjonowanie Akademii, ma wymiar nie tylko organizacyjny, ale również integracyjny - podkreślił Maciej Szymański.

- Cieszy nas każdy zawodnik Akademii, który dołącza do pierwszej drużyny, a ostatnio jest ich coraz więcej. Warto przypomnieć również, że pierwszy z piłkarzy Akademii, który stał się zawodnikiem pierwszej drużyny, Marcel Pięczek, ma za sobą  również debiut w młodzieżowej reprezentacji Polski - przypomniał Marcin Lefik z OSK "Tylko Widzew", wskazując wymierne efekty wspierania finansowego Akademii Widzewa.

W ramach dotychczasowej umowy w sezonie 2019/2020 na dzień 10 lipca przekazana do klubu kwota wyniosła 175 000 zł, a końcowe jej rozliczenie opiewać będzie na kwotę 210 000 zł. Środki z WOWP przeznaczane są na wynajem obiektów treningowych, zakup sprzętu treningowego, technicznego do analizowania spotkań czy medycznego do opieki nad zawodnikami, ale także na transport i wyżywienie.

Umowa sponsorska WOWP to niepowtarzalny w skali kraju wyraz bezpośredniego wspierania klubu przez jego fanów. Warto zaznaczyć, że kluczowe znaczenie dla funkcjonowania WOWP ma Klub "1910", zrzeszający ponad 600 osób regularnie wpłacających stałe kwoty na konto akcji.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Widzew Łódź - Wisła Kraków 02.12.2021 cz. III

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela