Aktualności

WidzewTV: Planujemy kontynuować projekt klubowej telewizji

Gośćmi najnowszej odsłony magazynu #Piłsudskiego138 byli realizatorzy WidzewTV, którzy w trakcie programu podsumowali ostatnie lata działalności projektu, a następnie opowiedzieli na temat planów i zamierzeń klubowej telewizji w pierwszoligowych realiach.

Pełne prawa do transmisji meczów Fortuna 1 Ligi należą do telewizji Polsat, dlatego WidzewTV nie będzie mogło kontynuować swojej pracy z relacjonowaniem spotkań w dotychczasowym formacie. Nie oznacza to jednak, że wraz z awansem do I ligi klubowa telewizja przestanie funkcjonować w obecnym kształcie. - Temat transmisji będzie ograniczony. Działamy, by część materiału ze spotkań przekazywać naszym kibicom i kontynuować naszą pracę, którą rozpoczęliśmy w niższych ligach, gdzie nie było zainteresowania telewizyjnego naszym klubem. Trwają rozmowy na temat kontynuacji tego projektu. Podkreślę jednak, że WidzewTV to nie tylko transmisje, ale również inne formaty, dotyczące tematów okołomeczowych, programy publicystyczne - powiedział Sławomir Rosak, realizator WidzewTV, w programie #Piłsudskiego138.

Brak możliwości tworzenia sygnału telewizyjnego z pierwszoligowych spotkań otwiera dla klubowej telewizji nowe ścieżki rozwoju oraz napędza działania, mające na celu promowania Akademii Widzewa oraz innych projektów. - Planujemy częściej pojawiać się w ośrodku szkoleniowym przy ulicy Małachowskiego, gdzie będziemy mogli transmitować mecze rezerw i grup młodziezowych. Myślę, że rozwiniemy się w tym kierunku - zapowiedział Tomasz Sadłecki, dyrektor ds. kluczowych projektów w Widzewie Łódź.

W trakcie programu wspominano również początki projektu WidzewTV, który rozwijał się praktycznie od reaktywacji klubu. Pewnym zakończeniem etapu historii klubowej telewizji jest awans na zaplecze ekstraklasy, gdzie zmieniają się warunki transmisji meczów pierwszej drużyny. Z tego powodu Sadłecki i Rosak podali kilka statystyk w ramach podsumowania dotychczasowej pracy WidzewTV. Łączny przychód do klubu z tytułu zakupu płatnych transmisji wyniósł ok. miliona dwustu tysięcy złotych, a liczba zrelacjonowanych spotkań zamknęła się na około 230 meczach, na co złożyły się starcia ligowe, sparingi, a także zawody i turnieje juniorskie. Co ciekawe, najwyższym zainteresowaniem w ramach transmisji zamkniętych cieszyły się spotkania z Gryfem Wejherowo, w trakcie których wykupiono ponad sześć tysięcy płatnych dostępów. Otwarte pasma transmisji sięgały nawet 30 tysięcy widzów.

Więcej na temat pracy WidzewTV można dowiedzieć z zapisu 58. odcinka internetowego magazynu #Piłsudskiego138, który jest dostępny do odtworzenia poniżej:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela