Aktualności

Widzewska lekcja w Lipinach

W ramach akcji "Lekcja z Widzewem" piłkarze klubu z alei Piłsudskiego 138 odwiedzili niedalekie Lipiny, gdzie spotkali się z uczniami miejscowej szkoły podstawowej.

Widzew reprezentowali piłkarze pierwszej drużyny - bramkarz Jakub Mikołajczak i obrońca Daniel Tanżyna oraz prowadzący spotkanie Marcin Tarociński. Na miejscu widzewiacy spotkali się z grupą 60 uczniów z klas VI-VIII. Zawodnicy od razu zasypani zostali licznymi pytaniami od młodych kibiców, którzy ciekawi byli spraw nie tylko sportowych. Jedna z uczennic zapytała Daniela Tanżynę o to, czy ma sposób na radzenie sobie z hejtem, który pojawiać może się po przegranym meczu.

Uczniowie okazali się również bardzo zainteresowani przygotowaniami piłkarzy Widzewa do meczów. Pytali o ilość treningów, konkretne ćwiczenia, dietę zawodników, jak również o to, co piłkarze mają zabronione i czego pod żadnym pozorem nie mogą robić. Nie zabrakło też rozmów dotyczących ostatnich meczów łódzkiej drużyny, bo wielu uczestników spotkania okazało się być stałymi bywalcami Serca Łodzi, gdzie pojawiają się całymi rodzinami.

Spotkanie odbyło się w dużej i nowoczesnej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Lipinach, dlatego w jego drugiej części uczniowie zagrali mecz podzieleni na dwie drużyny prowadzone przez Daniela Tanżynę i Jakuba Mikołajczaka. Lepszym okazał się zespół doświadczonego obrońcy, który wygrał 6:3. Na koniec uczniowie zrobili sobie zdjęcia z piłkarzami Widzewa, którzy rozdali uczniom autografy oraz upominki w postaci klubowych pamiątek.

Szkoły, które są chętne do goszczenia naszych zawodników w ramach akcji "Lekcja z Widzewem", prosimy o zgłaszanie się do Marcina Tarocińskiego za pośrednictwem adresu mailowego: marcin.tarocinski@widzew.com.

GALERIA Z WIZYTY WIDZEWDZIAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LIPINACH (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Znicz Pruszków - Widzew Łódź 10.11.2019

Znicz Pruszków - Widzew Łódź 10.11.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 35
2 Resovia 35
3 GKS Katowice 34
4 Widzew Łódź 34
5 Olimpia Elbląg 30
6 Bytovia Bytów 28
7 Stal Rzeszów 27
Pełna tabela