Aktualności

Widzewska lekcja w Lipinach

W ramach akcji "Lekcja z Widzewem" piłkarze klubu z alei Piłsudskiego 138 odwiedzili niedalekie Lipiny, gdzie spotkali się z uczniami miejscowej szkoły podstawowej.

Widzew reprezentowali piłkarze pierwszej drużyny - bramkarz Jakub Mikołajczak i obrońca Daniel Tanżyna oraz prowadzący spotkanie Marcin Tarociński. Na miejscu widzewiacy spotkali się z grupą 60 uczniów z klas VI-VIII. Zawodnicy od razu zasypani zostali licznymi pytaniami od młodych kibiców, którzy ciekawi byli spraw nie tylko sportowych. Jedna z uczennic zapytała Daniela Tanżynę o to, czy ma sposób na radzenie sobie z hejtem, który pojawiać może się po przegranym meczu.

Uczniowie okazali się również bardzo zainteresowani przygotowaniami piłkarzy Widzewa do meczów. Pytali o ilość treningów, konkretne ćwiczenia, dietę zawodników, jak również o to, co piłkarze mają zabronione i czego pod żadnym pozorem nie mogą robić. Nie zabrakło też rozmów dotyczących ostatnich meczów łódzkiej drużyny, bo wielu uczestników spotkania okazało się być stałymi bywalcami Serca Łodzi, gdzie pojawiają się całymi rodzinami.

Spotkanie odbyło się w dużej i nowoczesnej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Lipinach, dlatego w jego drugiej części uczniowie zagrali mecz podzieleni na dwie drużyny prowadzone przez Daniela Tanżynę i Jakuba Mikołajczaka. Lepszym okazał się zespół doświadczonego obrońcy, który wygrał 6:3. Na koniec uczniowie zrobili sobie zdjęcia z piłkarzami Widzewa, którzy rozdali uczniom autografy oraz upominki w postaci klubowych pamiątek.

Szkoły, które są chętne do goszczenia naszych zawodników w ramach akcji "Lekcja z Widzewem", prosimy o zgłaszanie się do Marcina Tarocińskiego za pośrednictwem adresu mailowego: marcin.tarocinski@widzew.com.

GALERIA Z WIZYTY WIDZEWDZIAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LIPINACH (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela