Aktualności

Widzewscy e-sportowcy w strefie medalowej Ligi Europy!

Zawodnicy Red Wolves po emocjonującym thrillerze pokonali w dwumeczu turecki Basaksehir 3:2 i sięgnęli po historyczny awans do półfinału VPL Euro Proleague 2020.

Widzewiacy podchodzili do meczu ze świadomością, że przyjdzie im rywalizować z wymagającym rywalem i rzeczywiście tak się stało, bo Turcy, szczególnie w pierwszym meczu, postawili na agresywny pressing na połowie łodzian. "Czerwone Wilki” starały się odpowiedzieć szybkimi kontratakami i niewiele zabrakło, by te starania zakończyły się golem. Niestety, trochę zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem, brakowało wykończenia lub ostatniego podania, co zemściło się w końcówce meczu, kiedy na prowadzenie wyszedł Basaksehir, który ostatecznie wygrał pierwsze starcie. 

Porażka spowodowała mobilizację w szeregach widzewskich e-sportowców, którzy od pierwszej minuty rewanżowego meczu rzucili się do odrabiania strat. Niestety, kolejnego gola zdobyli przeciwnicy z Azji Mniejszej i wydawało się, że "Wilki” pożegnają się z rozgrywkami Ligi Europy, bo do awansu potrzeba było im aż trzech bramek. 

Łodzianie stanęli jednak na wysokości zadania i odrobili straty, strzelając jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki. Po zmianie stron widzewiacy dorzucili jeszcze jednego gola i do końca starcia nie dali już przeciwnikom zagrozić własnej bramce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem czerwono-biało-czerwonych e-sportowców 3:1, a w całym dwumeczu magicznym wynikiem 3:2, który nierozłącznie kojarzy się z rywalizacją Widzewa w różnych rozgrywkach. Bramki dla "Watahy" zdobywali Bartosz Fedor (x2) i Bartosz Pietko.

Czerwone Wilki osiągnęły największy sukces w swojej krótkiej historii, wchodząc do strefy medalowej europejskich rozgrywek. Warto podkreślić, że Red Wolves są ostatnim polskim zespołem występującym w VPL Euro Proleague, bo z turnieju wyeliminowani zostali e-sportowcy z ekipy Polish Vikings Esports. Teraz przed widzewiakami mecz półfinałowy, który zdecyduje o kolorze kruszcu, o jaki przyjdzie im rywalizować na koniec turnieju. Liczymy na to, że będzie to oczywiście złoto.

***
Śledź Red Wolves w mediach społecznościowych! Jesteśmy na Facebookuna Instagramiena Twitterze i na Youtube! Zachęcamy do polubienia, obserwowania oraz subskrybowania! Przypominamy również, że w oficjalnym sklepie Widzewa dostępne są unikatowe koszulki polo z logiem e-sportowej sekcji czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela