Widzewianki z trzecim zwycięstwem z rzędu

Koszykarki Widzewa zanotowały trzecią kolejną wygraną w lidze! Łodzianki pokonały na wyjeździe Eneę AZS Poznań 78:69.

Wyjazdowe starcie w Poznaniu było ważne w kontekście układu tabeli. Gospodynie rywalizują z widzewiankami o włączenie się w walkę o play-offy. Wygrana w sobotnim meczu miała przybliżyć zwyciężczynie do 8. miejsca w tabeli, premiującego awansem do rundy finałowej.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że z wygranej ostatecznie cieszyć będą się łodzianki. Enea zwyciężyła pierwszą kwartkę 28:23, a bardzo wysoką skutecznością popisywała się była widzewianka Aleksandra Pawlak. - Mecz był bardzo trudny, od samego początku do samego końca. Jednak przyjeżdżając tutaj wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy po zwycięstwo. Cieszymy się tym bardziej, ze udało się odrobić straty z pierwszego meczu, który przegraliśmy 8 punktami - mówił po meczu trener Szawarski.

Druga część gry należała już do widzewianek, które doprowadziły do wyrównania 42:42. Po przerwie ponownie do głosu doszły gospodynie, które uciekły łodziankom na dystans 8 oczek. Pomimo problemów i dobrej dyspozycji poznanianek, widzewianki nie załamały się i zaczęły odrabiać straty. Dzięki przebojowej grze w ostatniej kwarcie goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i odnieśli bardzo cenne zwyciestwo. Świetną skutecznością popisała się Jazmine Davis, która w całym spotkaniu zdobyła 23 punkty. Dobre zawody rozegrały też Taylor Emery (17 oczek) i Klaudia Gertchen (15).

Do miejsca premiowanego awansem do fazy play-off łodzianki mają stratę dwóch zwycięstw. Widzewianki najbliższe spotkanie rozegrają 1 lutego w Hali Parkowej. Rywalkami będą koszykarki Arki Gdynia. Zapraszamy kibiców do szczelnego wypełnienia hali i wsparcia zawodniczek Widzewa!

Enea AZS Poznań - CosinusMED Widzew Łódź 69:78 (28:23,14:19,20:15,7:21)

Skład CosinusMed Widzew: Jazmine Davis (23), Taylor Emery (17), Klaudia Gertchen (15), Ewelina Gala (12), Julia Drop (9), Katarina Vucković (2), Monika Jasnowska, Jagoda Bandoch, Anna Kudelska, Wiktoria Stępień.