Aktualności

Widzewianki pozostają w grze o play-off

Koszykarki Widzewa zanotowały piąte zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując na wyjeździe TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Czerwono-biało-czerwone jechały na sobotnie spotkanie w roli faworyta. Ich rywal wygrał dotychczas zaledwie dwa mecze i z czternastoma porażkami zajmował przedostatnie miejsce w stawce. Łodzianki przed weekendem na koncie miały cztery zwycięstwa i wielkie apetyty na kolejne. Mecz w Ostrowie Wielkopolskim nie zaczął się jednak po ich myśli i to rywalki w pierwszej kwarcie zdobyły jeden punkt więcej.

Później Widzew zdołał jednak przejąć kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i w kolejnych częściach meczu systematycznie zwiększał swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła aż 19 oczek. Kluczem do zwycięstwa przyjezdnych była bardzo dobra skuteczność. Zespół Elmedina Omanicia trafił ponad połowę z rzutów za dwa i średnio co trzecią "trójkę". Co ciekawe, wszystkie swoje próby, z każdej odległości (9/9), wykorzystała Klaudia Perisa. Najlepiej punktującą zawodniczką przyjezdnych była jednak - bez niespodzianki - Dominique Wilson (23 punkty), ale z bardzo dobrej strony kolejny raz pokazała się jej rodaczka Ijeoma Ajemba, która niemal tradycyjnie już zanotowała najwięcej zbiórek w zespole (9), dorzucając do tego 16 oczek.

Łodzianki po sobotnim zwycięstwie nadal zajmują dziesiąte miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do ostatniej lokaty premiowanej grą w play-off. Zajmuje ją obecnie Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, z którą Widzew przegrał w fatalnym stylu na wyjeździe. Okazja do rewanżu nadejdzie 23 marca. Żeby stawką tego meczu była gra w fazie pucharowej zespół Omianicia musi szukać kolejnych zwycięstw w lidze. Najbliższą szansę na zdobycie pełnej puli będzie miał w środę 20 lutego w Hali Parkowej, kiedy to podejmować będzie ostatnią w stawce Eneę AZS Poznań. Kibice czerwono-biało-czerwonych nie mogą tego przegapić. Początek meczu o 20:00.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Widzew Łódź 58:77 (14:13, 11:19, 15:25, 18:20)

Widzew Łódź: Dominique Wilson (23), Ijeoma Ajemba (16), Klaudia Persia (13), Aleksandra Pawlak (9), Klaudia Gertchen (9) oraz Julia Drop (3), Elżbieta Paździerska (2), Jagoda Bandoch (2), Katarina Vucković, Anna Kudelska.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Gramy dla Wiktora 25.01.2020

Gramy dla Wiktora 25.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela