Aktualności

Widzewiacy znów pokazali siłę. Powstanie #BoiskoDlaWidzewa!

Projekt nr L0145 "Miniboisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej" głosami łodzian został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Łodzi na rok 2018.

Inicjatywa budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych, miała na celu wzbogacenie wciąż niewystarczającej infrastruktury sportowej miasta. W sytuacji, gdy nadal brakuje miejsc do aktywnego uprawiania sportu, nowy plac gry powinien dać dodatkowe możliwości i zachęcić do działania znacznie większą ludzi niż dotychczas. Rozumieją to łodzianie, którzy chętnie oddawali swoje głosy na projekt nr L0145 w ponadosiedlowej puli propozycji obywatelskich.

Sporą zasługę w powodzeniu całego przedsięwzięcia mają jednak kibice Widzewa i sam klub, który aktywnie promował projekt przy użyciu oficjalnych kanałów komunikacji. Fani zaś nie tylko aktywnie zachęcali znajomych i rodziny do głosowania, ale również współtworzyli takie akcje jak wspólne głosowanie uprawnionych piłkarzy Widzewa czy ustawienie mobilnego punktu głosowania pod stadionem przy al. Piłsudskiego 138 w dniu meczu ligowego łodzian z Ursusem Warszawa.

Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się tu Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Kibiców "Tylko Widzew", radnemu Rafałowi Markwantowi i inicjatorowi projektu Tomaszowi Sadłeckiemu.

- Widzewska rodzina kolejny raz pokazała moc i siłę sprawczą, wpływając na pozytywne zmiany w najbliższym sąsiedztwie Serca Łodzi, czyli domu Widzewa. To kolejny sukces naszej społeczności po wybraniu do realizacji rok wcześniej pomnika upamiętniającego Ludwika Sobolewskiego i innych twórców Wielkiego Widzewa - wyjaśnia Tomasz Sadłecki, autor obu widzewskich projektów w budżecie obywatelskim, jednocześnie dyrektor IT i projektów klubowych w Widzewie.

W tegorocznym głosowaniu projekt nr L0145 zajął 3. miejsce w puli ogólnołódzkiej i przeszedł do realizacji.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela