Aktualności

Widzewiacy w podstawówce na Widzewie

Damian Kostkowski i Marcin Pieńkowski odwiedzili uczniów szkoły podstawowej nr 34. Odpowiadali na pytania, rozdawali autografy, robili zdjęcia, ale także poprowadzili trening i rozegrali spotkanie.

Czwartoklasiści mieli nietypową lekcję WF-u, bo poprowadzoną przez piłkarzy Widzewa. Najpierw jednak czekała ich część teoretyczna. Usłyszeli o historii klubu, jego największych sukcesach zarówno krajowych, jak i w europejskich pucharach.

Potem rozpoczęło się zadawanie pytań. Kiedy zacząłeś trenować piłkę nożną? Pieńkowski: - Pierwszy raz przyszedłem na trening w wieku 6 lat, ale byłem dwa lata młodszy, więc musiałem poczekać jeszcze rok. Kim byś był, gdybyś nie grał w piłkę? Kostkowski: - Żołnierzem. Ile zarabiają piłkarze w III lidze? Kostkowski: - Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.

Potem ustawiła się długa kolejka chętnych po autograf i zdjęcie. Piłkarze Widzewa podpisywali się na kartkach, na obudowach telefonów, a nawet na gipsie.

Wreszcie przyszedł czas na część praktyczną. Po rozgrzewce i treningu strzeleckim czwartoklasiści zostali podzieleni na dwa zespoły. Kapitanami zostali widzewiacy. Gra była bardzo zacięta i padło w niej mnóstwo goli.

- Dzieciaki potrafią zaskoczyć pytaniami, których się nie spodziewamy. Mają niesamowite pomysły - przyznał Damian Kostkowski. - To bardzo miłe doświadczenie poprowadzić z nimi lekcję WF-u. Podobało mi się też to, że do kopania piłki garnie się wiele dziewczynek - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela