Aktualności

Widzewiacy trafili do więzienia!

W czwartek 25 stycznia przedstawiciele Widzewa wzięli udział w spotkaniu w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi.

Osadzeni z entuzjazmem i zainteresowaniem skorzystali z okazji poznania piłkarzy czterokrotnego mistrza Polski. Drużyna reprezentowana była tego dnia przez bramkarzy: Patryka Wolańskiego, Macieja Humerskiego i Konrada Reszkę, którym towarzyszył Jurand Wawrzonkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży w Widzewie.

- Idąc tam obawiałem się ciężkiej atmosfery. My, ze swego rodzaju "wygodnym" życiem, mieliśmy spotkać się z ludźmi mocno przez to życie doświadczonymi. Moje obawy okazały się jednak zupełnie bezpodstawne. Atmosfera była bardzo przyjemna, a zgromadzeni ludzie wyrażali wielkie zainteresowanie naszą pracą i codziennym życiem piłkarzy oraz klubu - przyznał Maciej Humerski.

W spotkaniu udział wzięło ponad 20 osób. Wykazały się one sporą wiedzą na temat klubu. Zgromadzeni z zaciekawieniem słuchali też opowieści gości o tym, jak Widzew funkcjonuje obecnie, czy jakim trenerem jest Franciszek Smuda. Widzewiacy na potrzeby więziennej biblioteki przekazali trzy egzemplarze książki "Wielki Widzew", by zainteresowani mogli zgłębić najpiękniejszy okres w historii łódzkiego klubu. Osadzeni otrzymali też klubowe zdjęcia.

- Wiedza tych osób o Widzewie była naprawdę imponująca. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci, a do tego zaproszeni ponownie, więc jestem pewien, że dojdzie do kolejnych wizyt. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się po awansie - zdradził Wawrzonkiewicz.

Zgodnie z zamysłem organizatorów, tego typu spotkania - ukierunkowane na kontakt ze światem zewnętrznym - stanowić mają podstawę procesu resocjalizacji. Czwartkowe wydarzenie miało też jednak duże znaczenie dla przedstawicieli klubu.

- Na pewno dla osadzonych była to swego rodzaju odskocznia, ale też dla nas okazja do głębszych przemyśleń, odnośnie wyborów życiowych i unikania schodzenia na złą drogę. Człowiek znajdujący się w takim miejscu musi znaleźć chwilę na refleksje - zdradził poruszony wizytą w zakładzie karnym "Humer".

Fot. ppor. Piotr Grzybowski


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela