Aktualności

Widzewiacy głodni gry. Pora na pierwszy sparing w Cetniewie

W sobotę o 11:00 na boisku Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie Widzew zmierzy się w grze kontrolnej z Olimpią Grudziądz. Drużyna po ostatnich wskazówkach sztabu jest gotowa do gry.

Przygotowania drużyny do rundy wiosennej przebiegają zgodnie z planem. Po dwóch dniach intensywnych treningóww COS OPO Cetniewo zespół Marcina Kaczmarka rozegra pierwszy wyjazdowy mecz sparingowy w tym roku. Jego rywalem będzie czołowy pierwszoligowiec - Olimpia Grudziądz. Rywal do Cetniewa przyjechał w piątek i zostanie tu tydzień. Pierwszego dnia pobytu odbył po południu trening boiskowy.

Łodzianie w tym czasie budowali formę w siłowni. Drużyna dała z siebie wszystko, co kosztowało piłkarzy wiele sił i energii. Ćwiczenia na poszczególnych stacjach były bardzo wymagające, dlatego po zajęciach wszyscy czuli w mięśniach dobrze wykonaną pracę. Wieczorem odbyła się jeszcze odprawa taktyczna, nastawiona na analizę pozytywnych i negatywnych zachowań drużyny podczas treningów boiskowych i poprzedniego sparingu - z Unią Janikowo.

W sobotę o 11:00 nastąpi pierwsza weryfikacja dwóch tygodni przygotowań do sezonu. Odprawę przedmeczową zaplanowano na godzinę 10:15. Po niej piłkarze wyjdą na rozgrzewkę, wyczekując na pierwszy gwizdek spotkania z Olimpią Grudziądz. Oprócz przechodzących rehabilitację Daniela Mąki i Kornela Kordasa, którzy od rana pracowali indywidualnie z klubowymi fizjoterapeutami, wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

W sobotę w wyjściowym składzie Widzewa zagra Krystian Nowak, dla którego będzie to pierwszy występ od powrotu do klubu po kilku latach nieobecności. Sparing z Olimpią łodzianie rozpoczną w następującym składzie:

Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna Krystian Nowak, Marcel Pięczek, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Konrad Gutowski, Adam Radwański, Przemysław Kita, Marcin Robak (kapitan).

Rezerwowi: Patryk Wolański - Sebastian Rudol, Kamil Piskorski, Łukasz Turzyniecki, Filip Becht, Marcel Gąsior, Łukasz Zejdler, Mateusz Malec, Christopher Mandiangu, Robert Prochownik, Rafał Wolsztyński.

Transmisję ze sparingu przeprowadzi WidzewTV. Zachęcamy do oglądania (UZYSKAJ DOSTĘP).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela