Aktualności

WidzewFM: Nowy cykl RetroDerby

W oczekiwaniu na zbliżające się 65. derby Łodzi kibice będą mogli przypomnieć sobie historię rywalizacji Widzewa Łódź z ŁKS-em na antenie klubowego radia.

Chociaż dzieje współzawodnictwa dwóch łódzkich klubów liczą ponad 100 lat, to regularne spotkania pomiędzy nimi rozpoczęły się w połowie lat 70. XX. wieku, kiedy piłkarze Widzewa pod wodzą trenera Leszka Jezierskiego awansowali do ekstraklasy. Od tego czasu zawodnicy czerwono-biało-czerwonych i biało-czerwono-białych mierzyli się ze sobą w oficjalnych meczach ligowych 64-krotnie na trzech poziomach rozgrywkowych.

W cyklu radiowych programów RetroDerby przypomnimy kibicom historię spotkań derbowych w trzech odcinkach tematycznych, odpowiadających różnym okresom rywalizacji dwóch łódzkich klubów. W pierwszym odcinku słuchacze zostaną zabrani w podróż do lat 70. i 80, kiedy Widzew wywalczył sobie miejsce w czołówce ligi i uzyskał prym w "Mieście Włókniarzy”.

W trakcie każdego programu na kibiców czekają rozmowy z zawodnikami oraz obserwatorami spotkań derbowych. W poniedziałek 14 września gośćmi RetroDerbów będą piłkarze Zdzisław Rozborski i Krzysztof Kamiński, a także nestor łódzkich dziennikarzy Bogusław Kukuć. Podróż w przeszłość zostanie również uzupełniona muzyką z epoki, która wprowadzi słuchaczy w klimat danego okresu omawianego w programie.

Zachęcamy do słuchania audycji RetroDerby w radiu WidzewFM. Początek audycji punktualnie o godzinie 12:00, zaraz po premierze najnowszej odsłony "Widzewskiego Poranka”.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela