Aktualności

Widzew Cup: Arka najlepsza, RTS w środku stawki

W weekend zorganizowany został jeden z największych turniejów młodzieżowych ostatnich lat na łódzkiej ziemi. Do Łodzi przyjechały 32 drużyny rocznika 2004 z całej Polski.

25 i 26 marca, na czterech boiskach przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Łodzi zameldowały się czołowe drużyny rocznika 2004 w kraju. Najlepszą z nich okazała się Arka Gdynia, która w finale turnieju pokonała WKS Śląsk Wrocław. Na podium znalazła się również drużyna Motoru Lublin. Poza pierwszą trójką wylądował lokalny rywal widzewiaków, ŁKS Łódź, natomiast najlepszą piątkę Widzew Cup zamyka Escola Varsovia, czyli polska szkółka klubu FC Barcelona.

W sumie Widzew Cup liczył aż 32 zespoły. Prowadzone przez Jarosława Węglewskiego oraz wspólnie Bartosza Bieleckiego i Konrada Puchalskiego dwie drużyny młodych widzewiaków z rocznika 2004 zajęły w całym turnieju odpowiednio 15. i 18. pozycję. Pierwsza z widzewskich drużyn rywalizowała w grupie A z Polonią WarszawaWisłą Puławy oraz AP 54 TOP Biała Podlaska. Druga z nich rywalizowała w grupie E z Elaną ToruńCracovią Football Academy Opole.

Prowadzeni przez Węglewskiego zawodnicy Widzewa awansowali do finałowej szesnastki turnieju. W "Lidze Mistrzów", jak nazwano rywalizację najlepszych szesnastu drużyn w drugi, niedzielny dzień turnieju, widzewiacy rywalizowali o 15. miejsce z Cracovią. Łodzianie okazali się lepsi od swoich rówieśników z Krakowa, pokonując ich w ostatnim meczu turnieju 1:0.

- Cieszę się, że udało się ściągnąć tyle znakomitych drużyn do Łodzi. Mieliśmy okazję obserwować najlepsze drużyny w kraju i z nimi rywalizować, a to na pewno pozwala młodym zawodnikom się rozwijać. Wynik mógł i powinien być lepszy - chociażby dlatego, że na tydzień przed turniejem w próbie generalnej zremisowaliśmy 2:2 z ŁKS Łódź - natomiast jest on sprawą drugorzędną. Najważniejsze jest to, by choć jeden z zawodników rocznika 2004 zadebiutował w drużynie seniorskiej i pomógł za kilka lat w zdobyciu mistrzostwa Polski dla Widzewa. Mam nadzieję, że wszystkie zespoły, które przyjechały do nas na turniej, dobrze się w Łodzi czuły. Cieszę się, że dzięki takiemu przedsięwzięciu pokazujemy, że Widzew odbudowuje się na każdym możliwym polu - również jako Akademia - powiedział jeden ze współorganizatorów turnieju, Bartosz Bielecki.

Tabela Widzew Cup 2017:

1. Arka Gdynia
2. WKS Śląsk Wrocław
3. Motor Lublin
4. ŁKS Łódź
5. Escola Varsovia
6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
7. Górnik Łęczna
8. AP TOP 54 Biała Podlaska
9. Raków Częstochowa
10. DAP Dębica
11. UKS SMS Łódź
12. UKS Orlik Prudnik 
13. Elana Toruń
14. AP Chojnik Jelenia Góra 
15. RTS Widzew Łódź 1
16. Cracovia
17. FASE Szczecin 
18. RTS Widzew Łódź 2
19. Polonia Warszawa 
20. Akademia Piłkarska Reissa 
21. Bronowianka Kraków
22. AKS SMS Łódź
23. Juventus Academy
24. FC Wrocław Academy
25. Football Academy Opole 
26. Broń Radom
27. Celsium Skarżysko Kamienna 
28. ŁKS Łomża
29. Concordia Elbląg
30. AP Stomil Olsztyn
31. Wisła Puławy
32. UKP Falubaz Zielona Góra


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela