Aktualności

Widzew Zagrał w Skierniewicach dla Wiktora

24 zespoły, dziesiątki gadżetów na licytacji, zebrane tysiące złotych i ogromna pozytywna energia. Tak w kilku słowach można opisać turniej "Gramy dla Wiktora", zorganizowany przez Fan Club Widzewa ze Skierniewic.

Działania organizacyjne wokół turnieju rozpoczęły się kilka miesięcy temu, a fani Widzewa ze Skierniewic, którzy za cel postawili sobie pomóc choremu na nowotwór Wiktorowi, wykonali ogrom prac, by cały turniej stał na jak najwyższym poziomie. W zawodach wzięły udział 24 zespoły, które rywalizowały na hali OSIR w Skierniewicach.

Punktem kulminacyjnym imprezy był mecz pokazowy pomiędzy drużyną Widzewa, tworzoną przez pracowników klubu, kibiców i sponsorów, a zespołem, który zaproponuje najwyższą darowiznę na rzecz chorego Wiktora. Ostatecznie widzewiacy, wzmocnieni byłymi piłkarzami: Andrzejem Michalczukiem i Arkadiuszem Świętosławskim, zmierzyli się z drużyną Manhattanu Nowy Kawęczyn, którego zawodnicy wygrali licytację kwotą 800 zł. Jednym z gości specjalnych był również trener reprezentacji Polski do lat 20, Jacek Magiera, który przekazał na aukcję koszulkę jednego z młodzieżowych kadrowiczów i zagrał w składzie Manhattanu. Na boisku Widzew musiał uznać wyższość zawodników skierniewickiej okręgówki, którzy wygrali 5:3. Tego dnia wyniki piłkarskie nie miały jednak większego znaczenia, bo najważniejsza była pomoc i zbiórka pieniędzy.

Po zakończeniu pokazowego starcia oczy zebranych fanów przeniosły się na Marcina Tarocińskiego, który poprowadził licytację koszulek i gadżetów. Kibice i goście okazali ogromną szczodrość, a niektóre eksponaty w aukcji osiągnęły naprawdę imponujące kwoty. Największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka reprezentacji Polski w stylu retro z podpisem Zbigniewa Bońka oraz koszulka Tomasza Łapińskiego z sezonu 1990/1991 z wyjazdowego spotkania Widzewa z Zagłebiem Wałbrzych, które przypieczętowało awans czerwono-biało-czerwonych do ówczesnej I ligi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również trykoty z podpisami zawodników pierwszej drużyny Widzewa, w tym koszulka przekazana przez Daniela Tanżynę. Warto podkreślić, że Fan Club z Koluszek, który wylicytował kilka gadzetów, obiecał przekazać wygrane gadżety na kolejną licytację, dzięki czemu uda się za wylicytowane pamiątki zdobyć dodatkowe środki. 

Przed rozpoczęciem zawodów suma zebranych środków wynosiła już 70 tysiecy złotych! Tego sukcesu nie byłoby bez determinacji kibiców ze Skierniewic, którzy zmobilizowali środowisko lokalne, biznes, urzedników i pracowników OSIR. To wszystko przyniosło kapitalny efekt podczas zawodów. To jednak nie koniec walki, a wszyscy, którzy chcieliby wspomóc Wiktora, mogą wpłać pieniądze poprzez wpłaty na https://www.siepomaga.pl/wiktor-foks. Walka chorego chłopca jeszcze się nie zakończyła, dlatego zachęcamy do wsparcia zbiórki.

Sobotnie zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Halę OSIR odwiedzili fani Widzewa ze Skierniewic, Łowicza, Skarżyska-Kamiennej, Wolborza, Kutna, a także kibice zaprzyjaźnionych grup kibicowskich z Chorzowa (fani z Katowic i Szopienic). Turniej "Gramy dla Wiktora" potwierdził, że kibice Widzewa tworzą niesamowitą społeczność, która oddolnie potrafi kreować wspaniałe inicjatywy, swoim zasięgiem wykraczające daleko poza Łódź i i szeroko rozumiany sport. Ten mecz jeszcze się nie skończył - Grajmy dla Wiktora dalej! 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela